Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

intro3

70% дітей ризикують народитися з йодним дефіцитом

Про це свідчать дані експертів з питань харчування Дитячого фонду ООН.Відповідно, у 70% немовлят є ризик народитися з йодним дефіцитом.

Науковці застерігають: відсутність належної профілактики йододефіциту серед українців може призвести до кретинізму та втрати інтелекту у нації.

В МОЗ відповідають - провели дослідження і турбуватися немає про що. "Сьогодні надтакого, низького рівня вмісту йоду в сечі, а робилось це по сечі, не було практично встановлено. Але це не значить, що Україна не буде проводити заходи, які стосуються йододефіциту”, - каже заступник міністра охорони здоров’я Раїса Моісеєнко.

Фахівці зауважують - Україна чи не єдина з пострадянських країн, яка на державному рівні практично не підтримує програм щодо подолання йододефіциту.

Водночас, подбати про здоров`я українців не так вже й складно, - кажуть експерти, - варто лише забезпечити постійний продаж йодованої харчової солі. Але й тут є певні проблеми. "Вимоги, які на сьогоднішній день висуваються до нас, що стосується заборони по суті продажі на території України нейодованої солі. Поки що ми не можемо досягнути однозначної домовленості з виробниками солі”, - каже заступник міністра охорони здоров’я Раїса Моісеєнко.

Медики нагадують: втрати, які дитина зазнає при умовах йодного дефіциту під час внутрішньоутробного розвитку, в подальшому житті відновити неможливо. Втрати, які відбулися як наслідок йодного дефіциту у дитини до 3 років викликають проблеми зі здоров’ям, працездатністю та інтелектом.

Сьогодні понад 150 країн світу підтримують програми щодо профілактики йододефіциту серед населення. Зокрема, в деяких навіть випікають хліб з йодом.

 




За матеріалами - www.24tv.ua
 
search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com