Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Амніоцентез

Амніоцентез

Як проводиться амніоцентез?

Суть цієї маніпуляції полягає у відборі невеликої кількості навколоплодової рідини, що оточує дитину, поки вона перебуває в утробі матері. Під час дослідження постійно проводиться УЗД для визначення положення плоду і плаценти. Аналіз здійснюється наступним чином:

  • шкіра на животі очищується антисептичним розчином;
  • надзвичайно тонку голку вводять через черевну стінку і матку для взяття невеликої кількості навколоплодової рідини (приблизно 20 мл);

Рідина, в якій дитина живе до свого народження, містить клітини плоду. Їх в лабораторії і досліджують генетики.

Коли проводиться амніоцентез?

Аналіз, зазвичай, призначають після 17 тижня вагітності.

Чи є амніоцентез болючим?

Більшість із тих, хто проходив даний аналіз, відзначають те, що він був неприємний, але не болючий. Процедура займає лише декілька хвилин, тому довго ви не будете відчувати дискомфорт. Після забору рідини зрідка спостерігаються тягнучі відчуття та незначні болі в животі. Але усе це не є загрозливим для плоду.

amniotsentez test in pregna

Що відбуватиметься після амніоцентезу?

Забір рідини триватиме лише кілька хвилин. Але краще, якщо з вами прийдуть в клініку люди, які будуть забезпечувати підтримку і впевненість. Після аналізу протягом кількох днів бажано уникати напруженої діяльності та не нервувати. Якщо дискомфорт у животі триває більше доби, виникли незвичні виділення чи вагінальна кровотеча, необхідно без вагань звертатися до лікаря.

Який є ризик при проведенні амніоцентезу?

За статистикою, в 1-2% жінок, після амніоцентезу трапляються викидні. Але необхідно усвідомлювати, що ця процедура призначається вагітним з суттєвими підозрами на захворювання плода. Подібні вагітності завжди мають високий ризик переривання. І викидень, який стався після амніоцентезу, не обов’язково відбувся внаслідок нього. Зі свого боку ми всіма доступними методами стараємося знизити ризики, пов’язані з цим дослідженням. Абсолютна більшість вагітностей після амніоцентезу продовжуються нормально.

Чи є амніоцентез точним?

Точність генетичного налізу обговорюється з лікарем заздалегідь. Вона залежить від конкретних змін генів і хромосом. В 1 випадку зі 100 для проведення точного дослідження отриманого біологічного матеріалу може виявитися недостатньо, і вам буде запропоновано пройти аналіз ще раз.

Чи всі генетичні проблеми можна діагностувати шляхом амніоцентезу?

Результати аналізу, як правило, стосуються наявності або відсутності тих захворювань, для виявленнях яких він і проводився. Іноді в ході дослідження можуть бути визначені інші порушення. Але єдиного тесту від всіх генетичних порушень не існує.

Скільки часу займає отримання результатів амніоцентезу?

В даному випадку все залежить від того, з якою метою проводився аналіз і що він має встановити. Метод FISH дозволяє отримати результат протягом 3 днів, стандартне генетичне обстеження займає 2 тижні. Якщо отримання результатів займає більше часу, ніж передбачено вище, не варто хвилюватися. Можливо, клітинам просто необхідно більше часу для росту.

Якщо перевірка здійснювалась для встановлення рідкісного генетичного захворювання, варто запитати про те, скільки часу займає отримання результатів у лікаря. Про те, як ви будете отримувати результати лабораторного дослідження, теж варто домовитися заздалегідь. Це можна зробити безпосередньо у лікаря чи іншого медичного спеціаліста, а також по телефону.

Що робити, якщо результат вказує на те, що дитина має генетичне порушення?

Якщо аналіз буде вказувати на наявність генетичного порушення, лікар розповість вам про те, що це значить і як воно може вплинути на розвиток дитини. Результати дослідження можуть дати можливість лікарям підготуватися до народження особливої дитинки та вчасно і правильно надати їй допомогу. Деколи це життєво важливо. Вам повідомлять про всі можливі способи лікування. Можливість переривання вагітності також обговорюється. Вам допоможуть знайти оптимальний вихід з подібної ситуації.

 

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com