Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

intro3

Амніоцентез

Амніоцентез

Як проводиться амніоцентез?

Суть даного аналізу полягає у відборі невеликої кількості навколоплодової рідини, що оточує дитину до тих пір, поки вона перебуває в утробі матері. Перед дослідженням проводиться УЗД для визначення положення плоду і плаценти. Аналіз здійснюється наступним чином:

  • шкіра на животі очищується антисептичним розчином;
  • тонку голку вводять через черевну порожнину і матку для взяття невеликої кількості  навколоплодової рідини (приблизно 20 мл);
  • при недостатньому заборі лабораторного матеріалу проводиться повторне взяття аналізу.

Рідина, в якій дитина живе до свого народження, містить клітини плоду. Їх в лабораторії  і досліджують генетики.

Коли проводиться амніоцентез?

Аналіз зазвичай призначаються після 15 тижня вагітності.

Чи є амніоцентез болючим?

Більшість із тих, хто проходив даний аналіз, відзначають те, що він був неприємний, але не болючий. Процедура займає всього декілька хвилин, тому довго дискомфорт ви не будете відчувати. Після забору рідини у деяких жінок спостерігаються тягнучі відчуття та незначні болі в животі. Але усе це не є загрозливим для плоду.

amniotsentez test in pregna

Що відбуватиметься після амніоцентезу?

Забір біологічного матеріалу триватиме всього кілька хвилин. Але краще, якщо з вами прийдуть в клініку люди, які будуть забезпечувати підтримку і впевненість. Після аналізу протягом кількох днів вам потрібно буде уникати напруженої діяльності та не нервувати. Якщо дискомфорт у животі триває більше доби, виникли незвичні виділення чи вагінальна кровотеча, необхідно без вагань звертатися до лікаря.

Який є ризик при проведенні амніоцентезу?

1% зі 100% жінок трапляються викидні. Лікарям невідомо, чому так відбувається. Тобто немає жодних доказів того, що даний аналіз шкідливий для матері чи дитини (навіть на 1%). 99% вагітностей після цієї процедури продовжуються нормально.

Чи є амніоцентез точним?

Точність генетичного налізу обговорюється з лікарем заздалегідь. Вона залежить від конкретних змін генів і хромосом. В 1 випадку зі 100 для проведення точного дослідження отриманого біологічного матеріалу може виявитися недостатньо, і вам буде запропоновано пройти аналіз ще раз.

Чи всі генетичні проблеми можна вирішити шляхом амніоцентезу?

Результати аналізу, як правило, стосуються наявності/відсутності тих захворювань, для виявленнях яких він і проводився. Іноді в ході дослідження можуть бути визначені інші порушення. Але єдиного тесту від всіх генетичних порушень не існує.

Скільки часу займає отримання результатів амніоцентезу?

В даному випадку все залежить від того, з якою метою проводився аналіз і що він має встановити. Одні можуть очікувати результату 3 дні, коли інші – 3 тижні. Якщо отримання результатів займає більше часу, ніж передбачено вище, не варто хвилюватися. Можливо, клітинам просто необхідно більше часу для росту.

Якщо перевірка здійснювалась для встановлення рідкісного генетичного захворювання, варто запитати про те, скільки часу займає отримання результатів у лікаря. Про те, як ви будете отримувати результати лабораторного дослідження, теж варто домовитися заздалегідь. Це можна зробити безпосередньо у лікаря чи іншого медичного спеціаліста, а також по телефону.

Що робити, якщо результат вказує на те, що дитина має генетичне порушення?

Якщо аналіз буде вказувати на наявність генетичного порушення, лікар розповість вам про те, що це значить і як воно може вплинути на розвиток дитини. Вам повідомлять про всі можливі способи лікування. Можливість переривання вагітності також обговорюється. Вам допоможуть знайти оптимальний вихід з подібної ситуації.

 

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

call-back

Вам передзвонити?
Залиште свій телефон.

captcha
Перезавантажити

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com