Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

intro3

Чи є причини для занепокоєння щодо затримки менструації

Останнім часом у жінок сформувалася культура ведення календаря місячного циклу, що корисно не тільки для розуміння причин перепадів настрою напередодні місячних, але й для виявлення порушень у роботі організму. В даному випадку ми говоримо про затримку місячних, на яку жінки часто навіть не звертають уваги.

Заради справедливості треба відзначити, що в самій затримці місячних небезпеки немає. Однак причини, що викликали затримку місячних можуть мати неприємні наслідки для здоров'я жінки. Самими природними, а відповідно безпечними, причинами затримки є настання вагітності, післяпологове відновлення гормонального фону, його формування в період статевого дозрівання, або в період перед менопаузою. Крім того, у разі затримки менструації до 5 днів можна бути спокійною. Адже організм людини не є швейцарським годинником, який працює з точністю до мілісекунди.

Як правило виділяють кілька найпоширеніших можливих причин затримки менструації. Досить часто жінки стикаються із затримками або з нерегулярним циклом у разі великої кількості стресових ситуацій або нервових потрясінь. Жорстка дієта, різка зміна клімату та важкі фізичні навантаження також можуть послужити стресом і призвести до збою менструального циклу. Крім того, у разі прийому оральних гормональних контрацептивів може спостерігатися трохи нерегулярний менструальний цикл, що не є небезпечним для здоров'я жінки.

Найсерйознішими причинами затримки місячних є гінекологічні, ендокринні та інфекційні захворювання. Практично синонімом тривалої затримки є захворювання полікістоз яєчників, при якому не відбувається овуляції, внаслідок чого порушується вироблення гормонів. Наслідком тривалого полікістозу може стати безпліддя. Запальні процеси в сечостатевій системі також можуть спричинити затримки менструації.

Розуміючи небезпеку можливих причин відсутності регулярного менструального циклу, кращим рішенням стане відвідання планових оглядів у гінеколога або звернення до фахівця при виникненні тривалої затримки менструації.

Звертайтеся за консультацією до лікарів Медичного центру «Інтерсоно».

Записатися на прийом можна за телефоном (032) 295-55-55.

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com