Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

intro3

Чи обов'язково лікувати ерозію шийки матки

Щоб заспокоїти багатьох жінок, для яких діагноз «ерозія шийки матки» рівноцінний підтвердженню онкологічного захворювання, скажемо, що на сьогодні ерозія вважається захворюванням, що підвищує ризик виникнення раку шийки матки, але ні в якому разі не є передраковим захворюванням. Крім того, ерозія може бути не тільки набутим захворюванням внаслідок травми або інфекції, але і вродженою, яка, як правило, є псевдоерозією (ектопією).

На відміну від істинної ерозії, ектопія є частковим заміщенням клітин епітелію шийки матки на клітини циліндричного епітелію і не супроводжується патологічною симптоматикою. Псевдоерозія визначається у порядку 35-40% жінок переважно у молодому віці та в більшості випадків з часом зникає. У сучасній світовій медицині ектопія вважається варіантом фізіологічної норми у жінок і не потребує лікування за відсутності рясних слизових виділень або кров'янистих виділень після статевого акту.

Істинна ерозія є ушкодженням епітелію шийки матки та розвивається при запальному процесі, причиною якого можуть бути, як правило, або фізичний вплив (аборти, пологи, встановлення ВМС і т.д.), або інфекційні захворювання (венеричні, torch-інфекції, кишкова паличка). Крім того, медики вважають, ерозії можуть розвиватися і внаслідок збоїв гормонального стану або імунної системи людини.

Тому для лікування ерозії необхідно точно діагностувати наявність пошкодженого епітелію (істинної ерозії) і визначити причини його виникнення. Усунувши причини виникнення захворювання, в більшості випадків ранка на шийці зникає самостійно.

І тільки у разі відсутності ефекту, ділянки патологічно зміненої тканини видаляють за допомогою таких хірургічних методів, як:

  • діатермокоагуляція (припікання електричним струмом);
  • кріодеструкція («заморожування» з використанням рідкого азоту);
  • хірургічна лазерокоагуляция (обробка лазером);
  • хімічна коагуляція лікарськими препаратами.

Важливо пам'ятати, що молодим жінкам, які ще не народжували, хірургічні методи лікування ерозії не рекомендуються взагалі, але і зловживання самолікуванням народними засобами загрожує серйозними наслідками, оскільки вони можуть ще сильніше порушити цілісність епітелію шийки матки.

Звичайно, важливо вживати профілактичних заходів для запобігання захворювань шийки матки. У даному випадку маються на увазі такі найпростіші процедури як користування презервативом під час статевого акту, а також проходження профілактичних оглядів у кваліфікованих гінекологів щодо розпізнавання захворювання на самих ранніх етапах його виникнення та найбільш ефективного лікування. Записуйтеся на прийом до гінекологів Медичного центру «Інтерсоно» за телефоном (032) 295-55-55.

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com