Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Чим небезпечне вживання кави під час вагітності?

Кава - напій, який  додає енергії, має чудовий аромат і наповнює наше життя особливим змістом. Як показує статистика, багато жінок є справжніми кавоманками і не уявляють свого життя без горнятка запашного напою. Проте вчені з'ясували, що надмірне вживання кави під час вагітності може зашкодити здоров'ю як самої жінки, так і малюка.

Вагітність – період в житті кожної жінки, коли надзвичайно важливо приділяти особливу увагу своєму здоров’ю.  Дослідники зі Швеції та Норвегії прийшли до висновку, що надмірне вживання кофеїну вагітною жінкою може негативно впливати на перебіг вагітності.  Вчені використовували дані про 60 тисяч вагітних, які спостерігалися лікарями протягом останніх 10 років. Керівник дослідницького проекту, Верена Спенгпіл зазначила, що  вживання під час вагітності продуктів, що містять багато кофеїну, може збільшити термін виношування плоду і призвести до зниження маси новонародженого.

Також, вчені виявили, що ризик втрати плоду може  зростати разом з кількістю випитих чашок кави. Він стає на 80% більшим для тих, хто звик вживати від 4-х до 7 горняток кави в день у порівнянні з тими, хто повністю відмовився від цього напою.  

Результати досліджень підтверджувались  неодноразово, але однозначної думки щодо причин  підвищеного ризику втрати плоду серед вагітних любительок кави залишилися нез'ясованими.  Припускають, що  кофеїн впливає на кровоносні судини, що живлять плаценту, через що, ембріон відчуває нестачу кисню. Інша гіпотеза така: кофеїн разом із поживними речовинами і киснем проникає крізь плаценту, однак у ембріона ще  немає ферментів для його перетворення. Це завдає шкоду організму малюка і уповільнює його розвиток.

Варто пам’ятати, що кофеїн міститься не лише в каві, але й в  таких продуктах, як чай, кока-кола, темний шоколад, та навіть в деяких медикаментах. Тому варто обмежити вживання цих продуктів під час вагітності і порадитись з лікарем щодо їх споживання.

Зважаючи на вищенаведені дані, фахівці клініки «Інтерсоно» радять знизити вживання кави під час виношування майбутнього малюка до 200 мг кофеїну, тобто приблизно 100 мл кави або 4-5 горняток чаю на день. Нехай кожного ранку вас будить не кофеїн, а відчуття неймовірного щастя і радості від 9 місяців вагітності.  

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com