Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Діагноз - аднексит

Одночасно з жовтим листям та фруктово-овочевим різноманіттям, осінь приносить і турботи про жіноче здоров’я. Саме в цей період, коли денне сонце ще пригріває, а ввечері повітря різко охолоджується та стає вогким, організм, ще не встигнувши адаптуватись після літньої спеки, стає вразливим та потребує особливої уваги до себе.

На фоні температурних коливань, що чергуються із затяжними осінніми дощами, можливе загострення виключно жіночих захворювань, одним з яких є і аднексит, про який піде мова далі у нашій статті.

Аднексит, або ж, простими словами, запалення маткових придатків, стає, нажаль, все більш розповсюдженим запальним процесом, який діагностують в жінок віком від 20 років і більше. Говорячи про придатки, мають на увазі маткові труби та яєчники. Висловлюючись науковою мовою, другою назвою аднекситу є сальпіногоофорит. Цей термін утворився із сполучення двох слів – сальпінгіт (з лат., запалення маткових труб) та оофорит (з лат., запалення яєчників). Оскільки анатомічно маткові труби та яєчники знаходяться в безпосередній близькості одне від одного, випадки окремого виникнення сальпінгіту та оофориту є вкрай рідкісним явищем. Саме тому загальний запальний процес в маткових трубах та яєчниках отримав власну назву – аднексит.

Фактично, як і будь-яке інше гінекологічне захворювання такого характеру, розрізняють хронічну та рецидивуючу форми аднекситу.

Основною причиною виникнення аднекситу в жіночому організмі частіше за все виступає проникнення інфекції до слизової оболонки маткової труби, з наступним переміщенням запального процесу до м’язових слоїв тканини. Далі, запалення, поширюючись в оточуючих тканинах, уражує верхній епітелій яєчника, спускаючись до тазового черева. Таким чином, після настання овуляції, інфекційний «нападник» опиняється в жовтому тілі або фолікулі, який лопнув, продовжуючи власний розвиток вже у яєчнику. Результати такої «інфекційної подорожі» більш ніж плачевні: в маткових трубах утворюються множинні спайки, наявність яких знижує прохідність труб до мінімуму.

Дуже часто розвиток аднекситу проходить на фоні послабленого імунітету, захисні функції якого значно знижуються після переохолодження, або ж перенесеного напередодні інфекційного захворювання. Також спровокувати запалення маткових труб та яєчників може незахищений статевий акт з новим партнером, недотримання елементарних правил особистої гігієни, невпорядкований спосіб життя.

Симптоматика захворювання залежить від того, в якій формі протікає аднексит – хронічній чи гострій.

Переважно явні симптоми аднексит проявляються в гострій формі: сильний біль внизу живота, іноді в області попереку. Біль є дуже сильним, тягнучого або ниючого характеру, може віддавати у пряму кишку, хрестець. Появляються виділення з піхви гнійного або серозного (сукровиця) характеру. Також гострий аднексит супроводжується і загальним поганим самопочуттям, втратою сил, підвищенням температури, головним та м’язово-суглобним болями.

За відсутності своєчасного лікування, аднексит набуває хронічної форми. Симптоми стають менш вираженими. Проявляються вони періодично, найчастіше перед менструацією і/або після неї. Ще один симптом аднексит у хронічній формі – болючі відчуття під час статевого акту.

Також при хронічному аднекситі відбуваються структурні порушення тканин придатків та розвивається спайковий прцес, в жінок спостерігається порушення менструального циклу: дисменорея (болючі менструації), олігоменорея (скорочення тривалості менструації), аменорея (відсутність менструації) та ін. Аднексит може загострюватись переважно після перенесеного стресу або загального захворювання, після переохолодження, в таких випадках симптоми аднексит хронічної форми відповідають гострим станам захворювання.

Підступність хронічного аднексит полягає в тому, що він може протікати без симптомів, і жінки, як правило, звертаються до лікаря з причини безпліддя. А причина власне і криється у запаленні придатків, оскільки дуже часто безпліддя – це результат непрохідності маткових труб або порушення функцій яєчників. Іншими словами, безпліддя може бути симптомом аднексит у хронічній запущеній формі.

Одразу варто відмітити, що лікування гострого аднекситу народними методами є категорично неприпустимим, оскільки присутній високий ризик не просто важких, а таких, що загрожують життю жінки, ускладнень, або, як мінімум, існує ймовірність переходу гострого запалення у хронічне.

Для того, що не пропустити можливий розвиток такої неприємної та небезпечної недуги як аднексит, необхідно ставитись до себе з дбайливістю та любов’ю.

Не варто нехтувати регулярними візитами до гінеколога та здачею первинних аналізів.

Спеціалісти Медичного центру «Інтерсоно» завжди готові допомогти Вам у будь-якій неприємній чи то незрозумілій проблемі пов’язаній з жіночим здоров’ям. Адже лише під час особистої консультації можна отримати максимальну та вичерпну інформацію щодо стану власного здоров’я, а також індивідуальних особливостей.

Медичний центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com