Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Дієта для зачаття малюка

Дієта для зачаття малюка

В житті практично кожної сімейної пари рано чи пізно настає момент, коли подружжя задумується про появу дитини. Саме в цей період, коли рішення про зачаття малюка прийняте, майбутні батьки намагаються знайти найкращий спосіб підготовки до такої важливої події в житті кожного з них. Змінюється стиль життя, стреси відходять на другий план, а вибір продуктів харчування стає як ніколи рятельним. На перший план виходить турбота про здоров'я майбутньої мами, та, як наслідок, про здоров'я майбутнього малюка.

В деяких пар виходить зачати дитину з першої спроби, в інших же на це ідуть місяці, а іноді, нажаль, навіть роки. Занадто багато факторів відіграють свою роль в цьому важливому процесі. Джерела проблем на шляху до успішного зачаття можуть виявитись найрізноманітнішими, починаючи від гормональної несумісності партнерів та завершуючи не зовсім правильним щоденним раціоном харчування. В будь-якому випадку, припідготовці до зачаття, обом батьками варто приділити особливу увагу своїм харчовим звичкам. Дуже корисним, на думку лікарів, є спільне дотримання простих правил, які по своїй суті є не стільки дієтою для майбутніх батьків, скільки основними принципами правильного харчування, що допомагають настроїти організм на необхідний для зачаття лад. Приблизно за три місяці перед зачаттям спеціалісти рекомендують відмовитись від присутності на вашому столі таких продуктів, як:

 • продукти, що містять пестициди, гербіциди, барвники та консерванти;
 • мучні продукти, зокрема білий хліб;
 • морепродукти;
 • напівфабрикатна їжа;
 • їжа швидкого приготування;
 • соя;
 • цукор;
 • харчові добавки.

Окрім того, слід обмежити вживання жирних сортів м'яса, а вживання нежирних зменшити до декількох разів на тиждень. До забороненого списку також мають переміститись смажені блюда, хорошою альтернативою яким можуть стати блюда, приготовані за допомогою грилю чи духовки. Логічно, що крім забороненого списку, також існує список дозволених. та навіь рекомендованих до вживання майбутніми батьками продуктів! Овочі та фрукти стають в цей особливий період незамінним джерелом вітамінів та мінералів. Єдине, що слід дуже рятельно підійти до вибору цих продуктів сільско-господарської галузі, турбуючись про непопадання до них хімічніх сполук, які добавляють з метою активізації росту плодів. Їжа, що попадає на ваш стіл повинна бути максимально екологічною та нести в собі виключно користь та здоров'я!

Обов'язковою є наявність наступних продуктів у щоденному раціоні:

 • свіжі овочі та фрукти;
 • глибоководна морська риба (тріска та лосось);
 • нежирне м'ясо;
 • бобові;
 • оливкова олія;
 • жирне молоко.

У підготовчий період чоловікам рекомендоване посилене вживання продуктів, що містять цинк, оскільки саме цинк впливає на кількість сперматозоїдів, що виробляються чоловічим організмом. Під забороною знаходиться алкоголь, оскільки його регулярне вживання провокує збільшення кількості аномальних сперматозоїдів. Сьогодні багато засобів масової інформації пропонують найрізноманітніші варіанти схем харчування, які нібито можуть впливати на стать майбутнього малюка. Вчені, що cкладають такі "програмуючі" дієти запевняють у показнику їх ефективності до 75%. Лікарі-практики, а саме акушери-гінекологи ставляться з великою долею скепсису до подібного способу "налаштування" статі майбутньої дитини. Статистика стверджує, що правильне харчування слабо впливає на гендерну приналежність немовлят, хоча є гарним помічником для сприятливого зачаття. Тим не менше, майже всі подібного роду "програмуючі" дієти, побудвані за наступними принципами:

Якщо батьки дуже хочуть зачати хлопчика

Для зачаття хлопчика в раціоні майбутніх батьків повинні переважати іони калія та натрія, зменшити необхідно іони кальція та магнія. Їжа повинна складатись із наступних продуктів: м'ясо, овочі, бобові, фруктове варення, дріжьові продукти, чай, кава. Під заборону попадають: молочні продукти, мінеральна вода з кальцієм та магнієм, морепродукти, шоколад, вершкове морозиво та білкові креми.

Якщо батьки дуже хочуть зачати дівчинку

Для того, щоб зачати дівчинку їжа повинна бути насичена продуктами, що збагачені кальцієм та магнієм. Відповідно необхідно обмежити їжу з калієм та натрієм. Рекомендується, щоб в меню переважали: морська риба, молочні продукти, полуниця, яблука, ананаси, виноград, мінеральна вода з кальцієм та магнієм, макаронні вироби, гіркі спеції. Необхідно виключити: копченості, ковбаси, паштети, капусту. помідори, каву, чорний чай. Дотримуватись такої дієти майбутнім батькам радять за три місяця до зачаття дитини, а майбутнім мамам ще і після настання вагітності. протягом наступних двох місяців.

Не варто забувати про те, що жодна дієта не здатна замінити професійного медичного обстеження та індивідуальних рекомендацій лікаря-гінеколога. Харчування - лише один з багатьох факторів, що відіграє свою роль в процесі зачаття майбутньої дитини. Так звані ж "програмуючі" дієти є досить "близьконауковими" та слабо корелюють з біологічними процесами, які відповідають за успішне та здорове запліднення.

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com