Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Ерозія шийки матки. Найпоширеніші міфи

Згідно статистичних даних МОЗ України, на сьогодні діагноз «Ерозія шийки матки» ставиться чи не кожній другій нашій співвітчизниці. Це неприємне явище майже не має вікових обмежень – ерозію діагностують як в 16ти річних дівчат-підлітків, так і в жінок, що увійшли до періоду менопаузи.

Найнеприємнішим є той факт, що ерозія шийки матки відноситься до так званих «прихованих» ворогів жіночого здоров’я.  І хоча ця недуга має статус першого місця у переліку причин, що провокують розвиток раку шийки матки, під час першого огляду діагностують її  лише у 15-20% жінок, що звернулись до гінеколога. Сама жінка не може відчути проявів відхилень від норми в цій області свого тіла. Адже ерозія не має жодних зовнішніх проявів, больових ефектів, і не провокує підвищення температури.  Необізнані представниці слабкої статі вважають, що ерозію взагалі можна не лікувати і з часом вона самоусунеться. Це неправда – ерозію шийки матки необхідно лікувати, не залишаючи шляхів для її розвитку, оскільки наслідки запущеності цієї недуги є більш ніж неприємними! Найефективнішими методами лікування ерозії шийки на сьогоднішній день по праву вважаються лазерне лікування та кріодеструкція.  Оскільки недуга є дуже поширеною у процентному співвідношенні до кількості жіночого населення, не дивно, що виникло дуже багато міфів серед жінок на цю тематику. Отже, розглянемо найпоширеніші хибні твердження:

Ерозія виникає через попадання інфекції

Це твердження є як неповним, так і неточним. За своєю будовою шийка матки є своєрідним містком між піхвою та маткою. Тому, зрозуміло, що цей орган більш відкритий до захворювань, оскільки до нього ведуть, так би мовити, два шляхи. Є декілька основних причин виникнення та розвитку ерозії: гормональні зміни, запалення матки, травма під час статевого акту, або ж важки пологи.  Поширеним є попадання інфекції з піхви до шийки матки, яке, як наслідок, призводить до патологічних змін в шийці. Безпосереднє ж пряме попадання інфекції до шийки матки, повз піхву чи саму матку, є анатомічно неможливим.               

Ерозія може виникати лише в жінок після 40 років

Це твердження відповідало дійсності ще 10 років тому, зараз же ситуація докорінно змінилась і ерозію шийки матки також діагностують в 16ти річних підлітків. Причиною, як правило. Виступають ендокринні зміни в організмі, які призводять до порушення гормонального фону, що в свою чергу може призводити до утворення ерозії, і, як наслідок, виникнення пухлин навіть серед молодшого покоління.

Ерозія може зникнути самостійно

Халатне ставлення до потреб і змін власного організму ще нікому не приносила добра. При недбалому ставленні ерозія шийки матки переходить в дисплазію, яка є прямим шляхом до розвитку злоякісних ракових пухлин у майбутньому. Патологічні зміни слизової оболонки шийки матки – це серйозне відхилення,яке потребує ретельного амбулаторного лікування – надто важкими можуть виявитись наслідки поверхневого ставлення до присутності в жіночому організмі ерозії.

Якщо ерозія має невеликі розміри, то вона не здатна перетворитись на ракову пухлину

Необхідно пам’ятати, що патологія ні як не залежить від розмірів. Для вивчення ерозії, на початку, проводять цитологічне та бактеріологічне дослідження. Наступним етапом, як правило, є застосування кольпоскопії.  Останнім же етапом є проведення біопсії, завдяки якій можна визначити характер змін в тканинах шийки матки (чи є уражені тканини доброякісними, чи ні). Лише після проведення всіх необхідних досліджень призначається курс лікування, окремий для кожного індивідуального випадку.               

Обов’язковим лікуванням є припалювання ерозії

Протягом останнього десятиліття діатермоелектрокоагуляція, а простими словами – припалювання, було одним з найпоширеніших методів боротьби з ерозією шийки матки. На сьогодні ж, з розвитком медичного обладнання, існують і більш «лагідні» методи лікування, які не несуть за собою можливість виникнення таких наслідків, як поява ендометріозу матки, чи утворення рубців.  

Можливе застосування нетрадиційних методів лікування

Ці методи можуть бути ефективному лише за умови відсутності патологічних змін та наявності мінімальних відхилень від норми. В таких випадках прийнятним є застосування фітотерапії, фізіотерапії та рефлексотерапії. Спільним мінусом для всіх цих видів терапії є недостатня активність лікування саме ерозії шийки матки. Тому однозначно необхідно проконсультуватись з лікарем-гінекологом перед застосуванням будь-якого з вище перелічених методів.

Зі всіх методів лікування, кріодеструкція є найкращою

Показник ефективності застосування методу кріодеструкції при лікуванні ерозії шийки матки становить 85-90%. Саме з цієї причини цей спосіб є найбільш застосовуваним серед лікарів-гінекологів. Але і тут є свої нюанси: не завжди можливо визначити необхідну глибину «промерзання» тканин, що часто призводить до появи довготривалих виділень в пацієнтки. Також після проведення кріодеструкції на місяць під заборону попадають статеві зв’язки, купання у відкритих водоймах та басейні. Цей метод не бажано застосовувати при лікуванні ерозій в жінок, які не народжували, а в жінок, що страждають на інфекційні та запальні захворювання піхви. У випадку прояву повторного рецидиву, застосування кріодеструкції є вкрай небажаним, оскільки ризик появи ускладнень фактично подвоюються.

Для того, що не пропустити можливий розвиток такої неприємної та небезпечної недуги як ерозія шийки матки, необхідно ставитись до себе з дбайливістю та любов’ю. Не варто нехтувати регулярними візитами до гінеколога та здачею первинних аналізів, таких як аналіз на флору та цитологію (принаймні раз на півріччя). Спеціалісти Медичного центру «Інтерсоно» завжди готові допомогти Вам у будь-якій неприємній чи то незрозумілій проблемі пов’язаній з жіночим здоров’ям. Адже лише під час особистої консультації можна отримати максимальну та вичерпну інформацію щодо стану власного здоров’я, а також індивідуальних особливостей.

Медичний центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com