Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Фізичне здоров’я: як змінити його на краще?

Чи задумувались Ви коли-небудь над тим, що ваше тіло – це єдине, що залишається з вами протягом усього життя, і ви ні за що не зможете купити нове або замінити його на інше. Фізичне тіло – це унікальний механізм, який нам подарувала природа, багатофункціональний, оснащений рядом необхідних для повноцінного існування систем. Усі системи взаємопов’язані між собою та доповнюють одна одну. Кожний орган, кожна частина тіла має своє призначення. Це природні закони. У нас немає зайвих та непотрібних органів та частин тіла. Усвідомлення того, що ваша шкіра, скелет, внутрішні органи та інші частини тіла вашого організму будуть вашими все життя, дають розуміння, що здоров’я людини є безцінним даром природи, який дається нам з моменту зачаття.

Однак сучасна людина не дуже турбується про своє тіло. Фізичне здоров’я людина бездумно тринькає, і вона розуміє свою помилку лише тоді, коли їй уже немає чим платити за задоволення жити далі.

Ніхто не сперечається з тим, що саме здоров’я фізичного тіла є базою для подальшого розвитку людини. Адже коли у людини щось болить, то пріоритетом завжди буде не психологічний та соціальний розвиток, а лікування тіла. І це закономірно. Тому чим раніше людина почне приділяти увагу своєму тілу, тим більше вдячності висловить тіло у важкі для вас хвилини. Ось така взаємність.

Тіло можна назвати унікальним механізмом, який працює за визначеними чіткими законами. Чим більше ви знайомі з цими законами, тим більше у вас можливостей підтримувати та вдосконалювати фізичне здоров’я. Але знання законів та їх практичне використання – різні поняття. Можливо, ми не відкриємо вам нічого нового, але в основі злагодженого функціонування тіла лежить старе добре поняття «здорового способу життя», яке передбачає збільшення фізичної активності, повноцінне харчування та отримування задоволення від цих змін.

Фізична активність є основою для фізичного здоров’я. З кожним роком свого життя людина отримує все більше користі від фізичної активності. З віком ризик хронічних захворювань збільшується, а регулярні фізичні вправи сповільнюють цю тенденцію. Деякі дослідження показують, що фізична активність сприяє хорошій роботі серця та кровоносних судин, що у свою чергу позитивно впливає на мозок. Крім того, ще більше переваг від регулярних фізичних навантажень відчуває людина, у якої уже є хронічні захворювання, такі як депресія, захворювання коронарних артерій або діабет.

Однак важливо розуміти, що якщо ви деякий час вели пасивний спосіб життя, ви не повинні одразу ставати майстром спорту – ваша першочергова мета – просто почати більше рухатися щодня. Перш, ніж почати це робити, корисно сходити до свого лікаря та пройти повний медичний огляд. Після чого ви можете слідувати загальним рекомендаціям з фізичної активності.

Можна багато приводити доказів на користь рухової активності та її впливу на фізичне здоров’я людини. Головне ми уже зрозуміли: нема здоров’я без руху. Тому просто займайтеся фізкультурою – починати ніколи не пізно.

Важливим фактором, який впливає на здоровий спосіб життя, є вода. Саме вода, а не компоти, чаї, соки та інші напої. Вода в нашому організмі крім того, що доставляє поживні речовини до всіх клітин організму, допомагає органам засвоювати корисні речовини (вода – універсальний розчинник), також виконує роль терморегулятора і основи обміну речовин всього організму. Вода – не тільки постачальник корисних речовин і кисню до клітин, вона ще грає головну роль у виведенні з організму шлаків та природних відходів. Вживання теплої або холодної води також по-різному впливає на апетит та травлення.

Окремо слід зупинитися на харчуванні. Існує велика кількість теорій здорового харчування, є спеціальні формули, які дозволяють створити правильний раціон. Крім того, будь-який дієтолог або терапевт підтвердить, що їжа, багата на вітаміни та потрібними організму мікроелементами, допоможе ще й зберегти здоров’я та привабливість протягом довгого часу. Тому зараз спеціалісти, які працюють в області кулінарії, враховуючи дані валеології (загальна теорія здоров’я), пропонують рецепти страв для здоров’я та краси. Багато хороших рецептів збалансованого харчування знаходиться у відкритому доступі в Інтернеті.

Однак важливо розуміти, що зовсім не обов’язково удаватися до радикальних змін у структурі харчування, щоб налагодити обмін речовин. Для початку важливо дотримуватися базових принципів нормалізації харчування, а саме не переїдати та відмовитися від таких агресивних продуктів як солодка газована вода, fast-food (швидка їжа, перекуси «на суху», напівфабрикати, де взагалі немає вітамінів), і junk-food (жирна, багато калорійна та малоцінна в інших відношеннях їжа: гамбургери, картопля фрі, закуски «з баночок», чіпси, газовані напої і т.д.).

Гарантуємо, що уже через тиждень після початку спортивних тренувань та змін у харчуванні будь-яка людина відчує задоволення від того, що відчує себе більш здоровою та енергійною. Крім того, з’явиться бажання та сили для чогось більшого, ніж подивитись серіал та посидіти у кафе. Повірте, відчувши ці зміни, вам не захочеться повертатися «назад».

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com