Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

І все ж таки, людина ТА / ЧИ суспільство?

"Той, хто вважає, що може бути без інших, помиляється; але той, хто вважає, що інші не можуть бути без нього – помиляється ще більше."

Ф. де Ларошфуко

Здоров’я – велика цінність і кожна людина прагне зберегти його на довгі роки. Будучи здоровими, ми можемо здійснювати поставлені задачі та намічені плани, плідно працювати, створювати сім’ю, мати дітей та просто залишатись щасливими. Але для нормального життя людині в суспільстві недостатньо лише фізичного здоров’я та здорової психіки. Людина – частина соціуму, який завжди прагне до ідеалу, творчого та духовно-морального розвитку. Таким чином, як би нам не хотілось прибрати чинник взаємозалежності з людьми, все, що ми робимо в своєму житті, так чи інакше, пов’язано з оточенням.

Наш зв’язок з іншими людьми настільки сильний, незаперечний та важливий, що психологи виокремлюють окрему категорію здоров’я людини – соціальне здоров’я. Адже абстрактне поняття «соціум» – це люди, з якими ми ділимось, сперечаємось, товаришуємо або просто спілкуємось кожен день. Суть категорії «соціальне здоров’я» полягає в комфортній взаємодії людини та суспільства на основі загальнолюдських цінностей та соціальних норм. Також її можна визначити як сукупність потенційних та реальних можливостей людини у здійсненні своїх дій у соціумі без погіршення фізичного та духовного стану, без втрат в адаптації до життєвого середовища.

Психологи виокремлюють 5 груп людей за даною ознакою:

 

  1. соціально здорові – це ідеал, до якого прагнемо усі ми. Це люди творчі, які мають духовно-моральні цінності та не схильні до соціально-неприйнятної поведінки;
  2. пересічні (соціально-конформні) – це найбільш чисельна група, яка характеризується схильністю до порушення соціальних норм у корисливих цілях. Толерантні до всього, що не стосується особистого;
  3. соціальні невротики – це люди, які зациклені на кар’єрі. Усе їхнє життя складається зі прагнення до високих посад. Вони часто схильні до надмірного вживання алкоголю, наркотиків, що підриває соціальне здоров’я особистості;
  4. соціальні психопати – особи, які мають «перевернуті» цінності, тобто порушені соціальні норми вони вважають нормою свого життя. Це модель, яка характерна для шахраїв, злодіїв, найманих вбивць тощо;
  5. соціальні ідіоти – це люди, які наділені значними фінансовими ресурсами, однак вони відділені від суспільства та не використовують свої ресурси для вирішення проблем інших людей чи суспільства. Вони керуються єдиною метою – накопичення грошей.

Можна скільки завгодно говорити про людину як про одиницю соціальної системи, але кожен з нас живе в першу чергу своїми власними потребами та бажаннями. Нормою є такий стан, коли наші потреби гармонічно вплетені в потреби суспільства, а реалізація наших бажань не викликає напруги у людей які нас оточують. Здоров’я як соціальна цінність базується на соціальних зв’язках, місці та ролі людини у вирішенні соціальних задач, ступені реалізації нею суспільних інтересів, що забезпечить їй достатній рівень соціальної адаптивності.

Підвищення соціальної адаптивності відбувається через вирішення своїх психологічних задач з урахуванням напруги, яка виникає у Вас при спілкуванні з іншими людьми. Адже лише оточуючі Вас люди неусвідомлено окреслюють проблеми, над якими потрібно працювати. При чому, кількість базових проблем у більшості людей знаходиться в межах двох-трьох. Погодьтесь, не так багато для досягнення гармонійної взаємодії з оточуючими людьми.

Найвищий рівень соціального здоров’я людини полягає у сприйнятті себе як частини сукупності всіх людей на землі, а свого комфорту лише за умови комфорту для інших людей у тій мірі, яка їм потрібна. При цьому, базове напрацювання такої людини полягає в здатності до абсолютного та легкого досягнення всіх матеріальних цілей без ущемлення інтересів людей, які включені в цей процес.

Почуття спільності допомагає нам рухатись вперед, долати перепони та досягати поставлених завдань. Допомагайте іншим, дбайте про рідних та близьких, полюбити себе – і ви будете завжди оточені однодумцями, які із задоволенням будуть сприяти вашому просуванню вперед! Здоров’я та успіхів!

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com