Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Як боротися зі змінами настрою і пригніченістю восени

   Сезонні зміни настрою, пригніченість, апатія, рухова й інтелектуальна загальмованість, тривога, туга, безсоння – це далеко не повний перелік проявів, які характеризують осінню депресію. Чому виникає цей стан і як з ним боротися?
За словами психіатрів, одна з причин осінньої депресії – скорочення світлового дня, похмура погода, сірість за вікном. Існує й фізіологічне пояснення цього розладу: зменшення сонячного світла веде до підвищеного утворення в організмі людини гормону мелатоніну, який впливає на психологічний стан (сприяє виникненню депресії). Його вироблення підсилюється вночі, а під дією сонячного світла кількість гормону зменшується.
    Сприяють появі депресивних розладів і хронічні стреси, порушення режиму праці й відпочинку, неповноцінний сон.
    Позбутися депресії можна самостійно. Для цього потрібно заповнити світловий дефіцит . Треба максимально використовувати світлий час дня й по можливості виходити на вулицю. Не менш важливий момент – одяг: восени всі віддають перевагу темним кольорам, але це неправильно, навпаки потрібно вибирати світлий одяг.
    Ще один спосіб розігнати поганий настрій – рух. При фізичних навантаженнях виділяються ендорфіни – гормони задоволення. Корисно також перед сном зробити півгодинну прогулянку, привчити себе до контрастного душу.
    Не потрібно забувати, що з приходом холодів організм особливо потребує вітамінів А і С. В осінній раціон слід включити продукти, що підвищують кількість гормону серотоніна (відповідає за гарний настрій): фініки, сливки, банани, інжир, хурму, яблука, шоколад.
   
search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com