Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

intro3

«Кавові міфи»

Ми, жінки, так любимо поласувати чашкою кави у затишному кафе. Наразі, кава є приємною у будь-яку пору року. Влітку можно обрати каву-глясе або крижаний фрапе, а взимку існує дуже широка низка кавових напоїв від еспрессо до лате макьято та капучіно.

Насолода від улюбленого напою часто супроводжується сумнівами з приводу його впливу на організм. Скільки ж страшилок існує про шкоду кофеїну щодо здоров'я людини. Випиваючи чергову чашку кави, практично кожна жінка замислюється наскільки це шкідливо для її організму.

Пропонуємо розглянути найпоширеніші «кавові міфи» і, нарешті, перестати турбуватися.

Кава – висококалорійний напій.

Сама по собі чорна кава (еспрессо) калорий практично не містить. А ось якщо до кави додати цукор, вершки та інші добавки, калорійність чашки напою стає рівною калорійності 100г шоколаду.

Кава викликає виразку шлунку.

До недавнього часу вважалося, що виразка виникає внаслідок підвищеної кислотності шлункового соку, а кава, в свою чергу, підвищує рівень кислотності. Останні дослідження показали, що виразку викликають специфічні бактерії Helicobacter pylori і кава не має відношення до провокування розвитку виразок. Однак, слід зазначити, що кава, дратуючи наявну виразку все ж сприяє загостренню захворювання.

Кава сприяє розвитку гіпертонії.

Кофеїн дійсно короткочасно підвищує тиск. Проте вчені не виявили залежності між вживанням кави та розвитком гіпертонічної хвороби. Більш того, люди, що вживають каву постійно, менш схильні до підвищенню артеріального тиску через каву. А ось людям, які вже страждають гіпертонією, лікарі рекомендують все ж відмовитися від кави.

Кава - заборонений напій для вагітних жінок.

Тривалий час вважалося, що кофеїн вільно проникає крізь плацентарний бар'єр і негативно впливає на розвиток плода. Однак останні дослідження показали, що прямої залежності між вживанням кави в невеликих кількостях вагітною жінкою і самовільними абортами та патологією розвитку плода не виявлено! Під питанням залишається лише вплив надмірного вживання кавових напоїв.

Кава вимиває кальцій з кісток.

Основними факторами ризику розвитку остеопорозу є низька маса тіла, відсутність фізичної активності, недостатнє вживання кальцію та вітаміну D, велика кількість білків в їжі, куріння, менопауза та низький рівень естрогенів. А от кава не входить до числа факторів ризику, оскільки викликає вихід невеликої кількості кальцію із сечею, що легко компенсується 1-2 столовими ложками молока на чашку кави.

Кофеїн підвищує ризик серцево-судинних захворювань.

Останні дослідження показали, що явної залежності між вживанням кави та підвищенням рівня холестерину не виявлено. Доведено лише короткочасне збільшення рівня холестерину в крові при вживанні нефільтрованого кави, віробленої за методами френч-преса або кип'ятінням. Однак, це короткостроковий ефект, який швидко зникає при помірному споживанні кави.

Кава має сильну сечогінну властивість.

Стимулюючий ефект кави дійсно може діяти як короткочасне легке сечогінне. Однак та невелика кількість рідини, яку Ви втратите із сечею, легко компенсується водою, яку Ви споживаєте щодня.

Краща кава та, що привезена з Італії та Швейцарії.

Як Ви самі розумієте, кава не росте на території цих країн. Причому, на територію Європи як правило імпортується «добра середня» зелена кава, а не кава спеціального класу. Однак такої славі Італія та Швейцарія зобов'язані кавовим компаніям, які роблять чудову обжарку кавових зерен.

Кава викликає залежність.

Звикання до легкої стимулюючої функції кави виникає тільки у тих людей, які випивають більше 3-5 чашок кави в день. У цьому випадку, при різкому скороченні доз кофеїну, люди можуть відчути погіршення концентрації, дратівливість і сонливість. Люди, що вживають каву в помірних кількостях можуть не побоюватися залежності.

Існує декілька застережень, на які варто звернути увагу.

Від кави краще утриматися людям, які:

  • мають гіперчутливість до кофеїну, який викликає занепокоєння, тривогу, дратівливість і головні болі.
  • відчувають проблеми зі сном. У цьому випадку не рекомендується пити каву за 4-5 годин до сну.
  • мають виразкову хворобу. Кофеїн дратує поверхню виразки.
  • страждають гіпертонічною хворобою.

А також від кави краще утриматися жінкам, для яких характерно важке протікання передменструального синдрому (ПМС).

В інших випадках, вживання менше 5 чашок кави в день не впливає на стан здоров'я людини. Тому із задоволенням насолоджуйтеся улюбленими кавовими напоями в новорічні та різдвяні свята. 

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com