Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Коли УЗД показує вагітність?

Коли УЗД показує вагітність?

Серед різних методів променевої діагностики в акушерсько-гінекологічній практиці ультразвукова діагностика займає по праву провідне місце. Жоден акушер-гінеколог, в жодній країні світу не уявляє сьогодні своєї клінічної діяльності без даних УЗД, що забезпечує значно вищий рівень надання медичної допомоги вагітним, аніж десятки років тому.

УЗ-дослідження з діагностичною метою застосовується у жінок із симптомом затримки місячних та підозрою на вагітність раннього терміну. У більшості випадків завдяки УЗД вдається візуалізувати нормальну маткову вагітність раннього терміну, в більш рідких випадках - органічні та функціональні порушення, які власне диференціюють із вагітністю, та позаматкову вагітність.

Найчастіше трансвагінальне УЗД є ефективним методом для діагностики вагітності першого триместру, завдяки вищій якості отримуваного зображення елементів плідного яйця у жінок, які не мають активних кров'янистих виділень та розширення зовнішнього зіву шийки матки.

При дослідженні візуалізують певні структури, характерні для кожного тижня гестації, зокрема розташування і структура ворсинчастого хоріона плідного яйця, наявність або відсутність жовточного мішка, наявність та розміри ембріона, крім цього оглядаються додатки матки та позадуматковий  простір.

При виявленні ембріона проводиться точне вимірювання його куприково-тімяного розміру (КТР). Якщо важко визначити цей показник, тоді альтернативним параметром терміну вагітності є середній діаметр плідного яйця. В терміни, коли ембріон ще не візуалізується, достовірною ознакою наявності маткової вагітності є визначення жовточного мішка в порожнині плідного яйця.

Перший триместр вагітності з ехографічної класифікації ділять на періоди:

  • з 4 по 6 тиждень,
  • з 7 по 8 тиждень,
  • з 9 по 11 тиждень.

Слід зауважити, що в ембріології термін вагітності (гестаційний вік) рахують від моменту зачаття, тоді як в клінічній практиці акушер-гінекологами використовується менструальний вік, коли відрахунок ведеться з першого дня останніх місячних.

У період з 4 по 6 тиждень, завдяки трансвагінальному УЗД у порожнині матки (але не раніше 4 тижня) можна виявити плідне яйце діаметром всього кілька міліметрів.

В більшості випадків, коли розміри плідного яйця досягають 1 см, візуалізується жовточний мішок. При нормальному перебігу вагітності розміри жовточного мішка не повинні перевищувати 6 мм. Плідне яйце в цей період збільшується приблизно на 1-2 мм щодня. В середині 5 тижня візуалізується ембріон розмірами 2-5 мм. Незважаючи на те, що багато структур ембріона на ранніх етапах уже сформовані, вони ще не виявляються за допомогою УЗД.

У період з 7 по 8 тиждень, візуалізуються всі структури плідного яйця: ембріон, що розвивається, його серцебиття, амніотична і хоріальна оболонки. Переважно на 6-му тижні гестації, трансвагінальне сканування забезпечує візуалізацію серцебиття, частота якого після 6-7 тижня поступово зростає від 120 до 160 ударів за хвилину, а розмір куприково-тімяного розміру (КТР) збільшується з 6-11 мм протягом 7 тижня, та з 14-21 мм протягом 8 тижня відповідно. До кінця 9 тижня під час УЗД можна бачити голову, тулуб і кінцівки плода. Чітко в цей період видно амніотичну оболонку.

Після 9 тижня плід добре візуалізується як трансвагінально, так і трансабдомінально, також можна спостерігати його переміщення в порожнині матки, він здійснює рухи кінцівками і тулубом.

Таким чином, саме ультразвукова діагностика (УЗД) залишається «золотим стандартом» визначення маткової вагітності та підтвердження життєдіяльності ембріона на ранніх термінах вагітності в першому триместрі.

 

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com