Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

intro3

Малюк, який зовсім не малюк

Чи знаєте Ви, що активність новонародженої дитини в рази вище за активність людини в будь-якому іншому віці? Іноді здається, що новонароджена дитина нічого і не робить, крім того, що спить більшу частину часу, їсть і кричить. Маленький організм залишає материнську утробу в абсолютній готовності пізнати наш різноманітний дивовижний світ. Але ні фізично, ні розумово, ні емоційно новонароджений не готовий до самостійного життя в нашому світі. У перші дні та місяці життя маленькі діти зайняті дуже трудомістким процесом розвитку найважливіших базових функцій свого організму для того, щоб у дорослому віці забезпечити собі можливість реалізації усіх своїх талантів і життєвих цілей. Крім того, саме в перший рік життя настільки важлива участь мами і тата, які не тільки допомагають розвитку 5-ох фізичних почуттів, а й формують «призми», крізь які малюк буде сприймати весь навколишній простір і себе в тому числі.

Усвідомлення важливості ролі батьків вже не дозволяє просто фізично бути присутнім при розвитку дитини, вирішуючи свої питання по мобільному телефону, або з'ясовуючи стосунки з іншим з батьків. Знайте, що в перший рік життя маляти його розвиток йде за принципом «імпринтингу» (запам'ятовування), що є безоціночним вдруковуванням інформації в якості програм, за якими людина проживає своє життя як «по рейках». У перші дні та місяці світ малюка зводиться до людей, яких він бачить найчастіше – батьків, і до того, як батьки ставляться до самих себе та один до одного.

Кожна невловима емоція, що з'явилася фоном і навіть не помічена батьками записується в підсвідомості малюка.

Саме тому настільки важливим є початковий простір любові між батьками, що створює відчуття безпеки та спокою, в якому розвиватиметься дитина.

Дивовижний світ малюка, який змінюється щосекунди і наповнений змістом в кожній дрібниці, незбагненний для дорослої людини, не дивлячись на те, що кожен дорослий колись був таким самим малюком. Але і намагатися осягнути світ дитини не потрібно, адже всьому свій час. Насолоджуйтесь кожною миттю спілкування з малюком виходячи зі свого стану дорослої сформованої людини, без зайвого поспіху виказуйте свою любов в ніжних дотиках і ласкавому голосі, дбайливості й терплячості до все більшого прояву у малюка власного я. Ніжний голос матері, її дотики та неповторний запах не лише формують відчуття емоційної безпеки світу, але і колосально розвивають малюка, а терплячість дає можливість спробувати різні варіанти поведінки та вибрати найкращий. Під терплячістю слід розуміти не заохочення всіх форм поведінки, а відсутність агресії на небажаний прояв малюка, прийняття його негативних сторін, і мудре вичікування та заохочення тієї бажаної форми поведінки, яка буде зручна і гармонійна не тільки для Вас, але і для дитини у дорослому житті.

Заради справедливості треба відзначити, що, як завжди, необхідно знайти золоту середину. Абсолютна самовіддача на благо розвитку чада, без жодного часу на власний розвиток, також не принесе щастя ні Вам, ні дитині. Адже одним з основних навичок людини є повага і дотримання меж як своїх, так оточуючих людей.

А як же навчити дитину повазі, не поважаючи себе і своїх потреб?

Кожна людина прийшла у цей світ для власного розвитку, і дитині вкрай важливо сформувати розуміння важливості власної реалізації, його безумовного права на цю реалізацію та прийняття такого права у інших людей. І пам'ятайте, що Ваша дитина є Людиною навіть тоді, коли вона є ще розміром з нігтик. І Ваші взаємини з дитиною - це взаємини з Людиною, у якої є свої цілі і завдання у цьому житті, також як і у Вас є власні. Краще з самого початку будувати дружні відносини з ще маленькою, але вже Людиною, засновані на взаємоповазі, прийнятті та любові. Все це не для того, щоб щось отримати в старому віці, а для того, щоб радіти життю кожну мить разом зі своїми улюбленими близькими людьми. Адже коли посміхається Ваша дитина, неважліво 1 рік йому або 16 років, батькам хочеться посміхатися ще сильніше.

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com