Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

MAR-тест в Інтерсоно. Для кого потрібен і навіщо його здавати?

MAR-тест в Інтерсоно

Чоловічий фактор у плануванні майбутнього батьківства такий самий важливий як жіночий. Не варто вірити міфам, що проблеми із зачаттям бувають тільки у жінок. Кожна пара перед таким відповідальним кроком як планування поповнення в родині, має пройти медичне обстеження і переконатися, що усі показники в нормі і нічого не завадить омріяному батьківству.

Та, коли на шляху до мрії трапляються перепони, на допомогу приходять лабораторні дослідження та консультації спеціалістів. Самостійно ставити діагнози, висувати гіпотези з приводу відсутності запліднення зовсім не варто, це зовсім не приведе до омріяного результату.

Якщо лікар має підозри щодо проблеми із чоловічою фертильністю, тоді він обов'язково назначить додаткові лабораторні дослідження, зокрема спермограму.

Цей різновид аналізів є дуже інформативним і майже повністю відповідає на питання є проблема безплідності чи немає. Для ще більш інформативної картини, чоловіку пропонують здати розширену спермограму, яка включає в себе додаткові показники.

Показання для МАР-тесту:

 • Чоловіче безпліддя;
 • Вплив на фертильність чоловіка захворювань, які були перенесені.
 • Аглютинація(склеювання) сперматозоїдів.
 • Підготовка до ВМІ, ЕКЗ, ІКСІ.
 • Планування вагітності.

MAR-тест. Що це за аналіз.

Одним із таких додаткових показників є  MAR-тест (mixed antiglobulin reaction). MAR- тест - вид лабораторних досліджень, який полягає у підрахунку кількості прогресивно рухливих сперматозоїдів, які вкриті імунними кульками на головці, шийці та хвості. Визначення проводиться у відсотках,%. Даний аналіз не проводиться якщо концентрація сперматозоїдів у еякуляті менше 10 млн в 1 мл.

Розрізняють прямий і непрямий MAR-тести

 • у випадку прямого MAR-тесту - визначають відсоток сперматозоїдів, зв'язаних з антитілами класів IgG і IgA;
 • при непрямому MAR-тесті визначають титр антиспермальных антитіл(АСАТ).

Де здати MAR-тест і як його трактувати? Клініка Інтерсоно у Львові допоможе.

Як підготуватися до МАР-тесту?

Найкраще здавати еякулят проведення даного тесту одночасно зі спермограмою, щоб отримати максимально інформативні результати. Підготовка до MAR-тесту така сама як до спермограми:

 • 3-4 дні статевого утримання;
 • Відмова від вживання міцних алкогольних напоїв; лікарських засобів;
 • відмовитися від гострої та жирної їжі чи їжі з надлишком спецій;
 • уникати високих температур: сауна, лазня, гаряча ванна (рекомендується душ);
 • не мочитися за 2 години до здачі сперми.

Як трактувати результати МАР-тесту?

Коли йдеться про самостійне трактування результатів лабораторних досліджень, спеціалісти не радять займатися самолікуванням та встановленням у себе тих чи інших діагнозів, але приблизні норми варто знати. У випадку МАР-тесту, чим нижчий результат, тим краще і оцінюють його як нормальний, середній та високий.

У нормі результат переважно нижче 10%, еякулят можна вважати фертильним, від 10% до 40% можна  говорити про можливість імунологічного безпліддя, а при результаті більше 40 % існує велика вірогідність імунологічного безпліддя.

Де здати MAR-тест?

Серед 10000 послуг клініко-діагностичної лабораторії Інтерсоно у Львові великою популярністю користується послуга спермограма з визначенням MAR-тесту. Цією послугою варто скористатися чоловікам перед плануванням батьківства та, щоб підтвердити чи спростувати діагноз безпліддя. Нагадуємо, що з клінікою Інтерсоно проблема безпліддя вирішується завдяки багаторічному досвіду наших спеціалістів-репродуктологів. Тому не впадайте у відчай, спеціалісти Інтерсоно допоможуть у вирішенні ваших проблем.

 

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com