Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Міфи про прийом оральних контрацептивів

Міфи про прийом оральних контрацептивів

В щоденних потоках інформації інколи дуже важко стає визначити, що насправді є підтвердженим фактом, а що – всього на всього міф та людська видумка. Особливо це стосується ситуацій, пов’язаних безпосередньо зі здоров’ям, коли правильність вибору грає більш ніж важливу роль для впевненості у нашому майбутньому стані. Дуже яскравим прикладом є міфи, котрі оточують оральні контрацептиви, або ж КОК (комбіновані оральні контрацептиви), які не так давно (близько 40 років тому) з’явились у побуті сучасних жінок.

Поява міфів в цій сфері зумовлена жіночою потребою в «співучасті» одна одній. Ми частіше йдемо за порадою до мами чи подруги, перечитуємо відгуки на форумах в Інтернеті, уникаючи безпосередньої консультації з лікарем-гінекологом, і все більше розгублюємось в потоці інформації, який надходить. Спробуємо ж розібратись з рядом основних упереджень, які стосуються КОК:

Прийом оральних контрацептивів призводить до набору зайвої ваги

Поява такого твердження зумовлена тим, що на початку після створення перших засобів оральної контрацепції, вони містили високі дози гормонів. Що ж стосується сучасних КОК, то з початком застосування мікро дозування, такий ефект, як зайва вага, спостерігається лише в одиничних випадках і, як правило, зумовлений індивідуальними особливостями організму, неправильним харчуванням та низькою фізичною активністю.

Вживання алкоголю під забороною для тих, хто приймає оральні контрацептиви

В реальності, алкоголь взагалі не несе жодного впливу на організм жінки, яка приймає гормональну контрацепцію. Єдине порушення, що може бути спричинене вживанням алкоголю, - це порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Негативний же вплив на жіночий організм при прийомі ОК створює куріння.

Під час прийому КОК (комбінованих оральних контрацептивів) знижується лібідо

Незначне зниження лібідо може спостерігатись в жінки лише у перший, адаптивний місяць прийому гормональних контрацептивних засобів, що напряму пов’язано із загальною перебудовою організму. Таке зниження сексуальної активності є нормою та тимчасовим явищем, вже у наступному місяці природній рівень лібідо повністю відновлюється.

Прийом КОК може спричинити безпліддя

Велика кількість медичних досліджень залежності рівня жіночої фертильності від прийому комбінованих оральних засобів не виявили жодного взаємозв’язку між цими двома факторами. Це, в свою чергу, виключає можливість розвитку безпліддя на фоні постійного прийому КОК.

Контрольовані перерви в прийомі КОК – запорука відсутності побічних ефектів

Немає жодного дослідження, яке б підтвердило користь створення контрольованих пауз під час прийому контрацептивних засобів. Навпаки, при частих перериваннях циклу вживання, в жінок спостерігалось посилення менструальної кровотечі, а також настання небажаної вагітності через падіння рівню контрацептиву в крові.

Використовувати КОК можна лише після 20 років

Оскільки сучасні комбіновані оральні контрацептиви крім своєї основної функції (захист від небажаної вагітності) несуть ряд інших, позитивних для жіночого організму, ефектів (наприклад, зниження сальності шкіри та акне, регулювання гормонального балансу) – їх прийом стає можливим і в більш юному віці. Єдине, що дуже важливо, перед початком прийому проконсультуватись з лікарем-гінекологом, для максимально ефективного підбору медичного засобу.

Після 45 років прийом КОК не ефективний, оскільки жінка вже не зможе завагітніти самостійно

Насправді, у 45 років жінка знаходиться у так званому пізньому репродуктивному віці, що зовсім не виключає її здатності завагітніти.

Ми спробували розглянути найпопулярніші серед жінок міфі, яких насправді є набагато більше у сучасному суспільстві. Для того, щоб не заблукати в потоках чужих думок та непідтвердженої інформації, краще за все проконсультуватись з лікарем-гінекологом, який зможе в індивідуальному порядку знайти необхідне і потрібне саме Вам рішення, а також розвіяти зайві стереотипи.

Спеціалісти Медичного центра «Інтерсоно» завжди допоможуть Вам зробити правильний вибір!

Телефон для запису (032) 295 55 55

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com