Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

intro3

Молочниця – простий грибок чи вершина айсбергу?

Більше половини жінок хоч би одного разу в житті хворіли на молочницю – другою за розповсюдженістю причиною виділень із піхви (найбільш частою причиною виділень з піхви є бактеріальний вагіноз). Молочниця – розмовна назва захворювання Вагінальний Кандидоз, яке виникло через особливості слизу, що з’являється на слизовій оболонці внаслідок розростання кількості грибів Candida у піхві.

Виділення, спричинені грибками Candida, як правило, мають кремово-білий колір (іноді водянисті), та можуть супроводжуватися свербінням, почервонінням, дискомфортом або болем в області входу до піхви (вульви). У невеликій кількості цей грибок зазвичай присутній на шкірі та слизовій оболонці вагінальної області, не спричиняючи дискомфорту. Імунна система та інші бактерії, які також зазвичай живуть на шкірі та у піхві, переважно перешкоджають надмірному розмноженню грибка Candida.

Candida любить теплі та вологі частини тіла з обмеженим доступом повітря. Саме тому піхва є найбільш поширеним місцем розвитку для цієї інфекції. Серед інших частин тіла, які можуть бути інфіковані цим грибком, – пахова область та ротова порожнина.

Найчастіше причини молочниці криються в існуючих системних і хронічних захворюваннях та зниженні імунітету. Тому дуже часто вона виникає після того, як жінка перенесла нежить, стрес, довгий час не спала і навіть у тому випадку, якщо вона довгий період часу знаходилась у мокрому купальнику. Також кандидоз може виникнути при глистових інвазіях, дисбактеріозі кишківника, після прийому гормональних контрацептивів, антибіотиків або ж сильних препаратів від головного болю. В результаті вищезгаданих причин виникає зміщення балансу мікроорганізмів, які захищають піхву від грибків, що призводить до стрімкого росту кількості Candida.

Молочниця не є венеричним захворюванням, однак при статевому акті слизова оболонка піхви пошкоджується, що підвищує ризик захворювання. Тому лікарі рекомендують лікування обох партнерів, а не тільки жінки. Якщо жінка вагітна, молочниця не зашкодить плоду.

При всьому різноманітті препаратів, які є у відкритому доступі для лікування молочниці, слід пам’ятати, що при вдаваній простоті захворювання, самолікування може не принести очікуваних результатів.

Причини, за якими лікування може виявитися неефективним:

 • Симптоми можуть бути не пов’язані з молочницею. Адже існують і інші причини виділень з піхви. Крім того, це захворювання може розвиватися на фоні іншої інфекції. В цьому випадку необхідно пройти додаткові тести для виявлення причин симптомів.
 • Частіше за все молочниця називається Candida albicans. Однак приблизно 1 з 10 випадків молочниця викликана іншим штамом Candida, який називається Candida glabrata. Цей штам усувається не так легко, як Candida albicans, і для його лікування потрібні інші препарати.
 • Часті рецидиви можуть відбуватися, якщо жінка приймає антибіотики або у неї є невиявлений чи погано контрольований діабет.

Тому при виявленні симптомів молочниці, найкращим рішенням буде звернення до гінеколога, для перевірки діагноз та отримання рекомендації щодо лікування. Діагноз зазвичай визначається за зовнішніми симптомами під час огляду. Якщо причина симптомів неясна, лікар може взяти мазки та направити їх до лабораторії для уточнення діагнозу.

Ключовими принципами спеціалістів медичного центру «Інтерсоно» при лікуванні навіть простих гінекологічних захворювань є систематична робота з причинами захворювання, а не усуненням симптомів, що дозволяє в рази зменшити вірогідність рецидивів захворювання.

Для профілактики молочниці лікарі «Інтерсоно» рекомендують вживати наступних заходів:

 • Носити бавовняну не тісну білизну,
 • Не зловживати використанням ароматичних тампонів, прокладок, додатків до ванн та вагінальних дезодорантів, оскільки ароматичні речовини можуть порушити ніжну слизову оболонку піхви та сприяти розвитку інфекції,
 • Не використовувати тампони та прокладки після закінчення терміну придатності,
 • Після дефекації дотримуватися норм гігієни, використовуючи серветки у напрямку «від вульви до анального отвору» (це захищає від інфікування грибком з кишківника),
 • Користуватися презервативом при статевому акті,
 • Скоротити кількість солодощів та виробів з дріжджового тіста в раціоні.

Однак пам’ятайте, виділення з піхви та свербіння вульви можуть бути пов’язані з рядом інших причин.

Якщо ви думаєте, що у вас саме молочниця, але ви:

 • Молодше 16 років або старше 60 років,
 • Вагітні,
 • Маєте аномальні вагінальні кровотечі та болі внизу живота,
 • Відчуваєте загальне нездужання у додаток до симптомів молочниці,
 • Маєте симптоми, які не зовсім схожі на симптоми підозрюваної грибкової інфекції. Наприклад, виділення мають неприємний запах, або ви виявили виразки або пухирі біля піхви,
 • Мали два епізоди цієї інфекції протягом шести місяців та зверталися до гінеколога більше року назад,
 • Мали інфекції, які передаються статевим шляхом (або ваш партнер),
 • У вас були побічні реакції на препарати від молочниці, які ви приймали раніше.

То обов’язково зверніться до гінеколога!

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com