Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Негаразди з гормональним фоном

Порушення природнього гормонального фона – це явище підступне, оскільки визначити «на око» їх майже неможливо, але саме вони можуть стати першопричиною багатьох неприємних наслідків. Часто відбувається таким чином, що відвідавши консультації багатьох спеціалістів, так і не вдається виявити джерело захворювання, і лише візит до ендокринолога допомагає розставити всі необхідні крапки над «і».               

По суті, виробником гормонів в організмі виступає ендокринна система, яка складається і структур в нервовій системі та залоз внутрішньої секреції. Саме залози виробляють гормони, які, в свою чергу, несуть відповідальність за регуляцію різноманітних функцій (таких як ріст, розвиток, здатність до народження дітей) та обмінних процесів в організмі. При недостатньому, або ж, надмірному виробленні гормонів, в організмі відбуваються зміни, котрі і призводять до виникнення різних захворювань. У подібній ситуації вираз «гормони бушують» набуває досить реального медичного підґрунтя.               

Найбільш поширеними та очевидними симптомами порушення гормонального фону в організмі є наступні ознаки:

  • Пониження волосяного покрову та лібідо (в жінок) – викликане низьким рівнем гормону, який виробляється корою наднирників, дегідроепіандростендіон;
  • Втрата ваги, підвищення апетиту, нервозність, пришвидшене серцебиття, тремор кінцівок, розлади пам’яті та уваги – викликані підвищеним рівнем тифоїдних гормонів, які виробляє щитовидна залоза. Їх понижений вміст призводить до закрепів, втомлюваності, сухості шкіри, слабкої опірності до стресових ситуацій;
  • Затримка фізичного росту та розумового розвитку (в дитинстві), порушення овалу обличчя, виражені зморшки, запалення ясен, складність засинання після опівночі – викликані дефіцитом гормону росту, який виробляє гіпофіз;
  • Втома, вагінальна сухість, статева дисфункція, збільшення жирової прослойки на животі (в чоловіків), безсоння, випадіння волосся, блідість шкіри, сухість очних яблук – викликані низьким рівнем статевих гормонів.

В організмі жінки присутні два дуже важливих гормони: естроген та прогестерон. В більшості випадків гормональний збій провокує підвищений рівень естрогену. 

Основні причини гормонального збою в жінок:

Клімакс

Найпоширенішою причиною гормонального збою в жінок старше 40 років, є настання менопаузи. В цей період організм жінки перестроюється через припинення вироблення яйцеклітин, а це в свою чергу, дуже сильно впливає на надходження до організму гормону естрогену.

Статеве дозрівання

Гормональний дисбаланс виникає і у дівчат в період статевого дозрівання, коли формуються дітородні функції організму. Іноді баланс гормонів може нормалізуватись лише після настання вагітності та пологів. 

Вагітність та пологи

Один з найщасливіших періодів в житті кожної жінки – вагітність та пологи, можуть спричинити гормональний збій, і таке трапляється доволі часто, але, як правило, гормональний фон нормалізується сам по собі, через деякий час після пологів.

Неправильний спосіб життя

Неправильний спосіб життя включає в себе велику кількість факторів. Сюди можна віднести неправильний режим дня, коли ви страждаєте на хронічне недосипання протягом тривалого періоду часу через те, що віддаєте сну менше 8 годин на добу. Також гормональний збій може викликати і синдром хронічної втоми, коли ви виснажуєтесь та мало відпочиваєте, в наслідок чого організм не здатний відновити власні ресурси. Вживання алкоголю та паління – ще один фактор, який впливає на збалансованість гормонального фону.

Гінекологічні проблеми та захворювання

Гормональний збій може відбутись в наслідок гінекологічних захворювань, коли організм зосереджує свої зусилля на боротьбі з недугою, а не на функціях направлених на вироблення гормонів. Проведені гінекологічні операції та аборти також можуть чинити свій негативний вплив на загальний стан ендокринної системи.

Крім того, порушення гормонального фону можуть бути викликані неправильним харчуванням, надмірними фізичними навантаженнями, надлишком ваги, або ж наслідками перенесеного гострого респіраторно вірусного захворювання.

Для того, щоб залишатись впевненою у власному гормональному балансі, варто відвідати консультацію лікаря ендокринолога. Лише в цьому випадку ви зможете чітко визначити поточний стан своєї ендокринної системи, і не турбуватись  про своє здоров’я!

Медичний центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com