Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Норми загального аналізу крові

Норми загального аналізу крові

У цілому світі достовірний та об’єктивний діагноз базується не лише на висновках лікаря після візуального обстеження, а і на обов'язкових клінічних дослідженнях. Найчастіше для постановки правильного діагнозу потрібен загальний аналіз крові, який ніби і здається дрібницею, а насправді є дуже інформативним. Спеціалісти Інтерсоно Медікавер груп у Львові та Ужгороді радять здавати ЗАК не лише, коли Ви відчуваєте явні симптоми хвороби, а і профілактично, для виявлення прихованих запальних процесів та змін у стані здоров'я.

Кожна людина, хоча би раз у житті здавала загальний аналіз крові. Як же розібратися, що за результат ми отримуємо на руки? Чи спроможні ми самі оцінити ці результати?

Як правило, на аналізи нас скеровує лікар. Є окрема група свідомих громадян, які стежать за своїм здоров'ям, займаються спортом, правильно харчуються, але на жаль, ця група досить маленька. У рутині буденного життя ми не встигаємо приділяти собі достатньо часу, але деколи, це може покращити якість життя, або і врятувати його.

Для чого ж потрібно здавати загальний аналіз крові (ЗАК)?

Щє з давніх-давен, як почала розвиватися медицина люди знали, що за показниками ЗАК можна багато чого взнати про загальний стан організму пацієнта, а різного роду відхилення від норм можуть сигналізувати про порушення в роботі цілого організму. Звісно, самостійно трактувати аналіз крові важко, та і не потрібно, адже можна допустити помилку і, як часто буває, зробити собі привід для хвилювання.

Для того, щоб аналіз крові був трактований правильно Вашим лікуючим лікарем, виконуйте прості поради, щоб на результат аналізу не вплинули ніякі сторонні фактори. Розглянемо норми, та причини, що найчастіше стають причиною відхилення від них.

Поради спеціалістів Інтерсоно перед здачею крові для дослідження:

 • напередодні забору крові притримуйтеся дієти (уникайте гострої, жирної їжі, консервантів та барвників) та здавайте кров натще серце, краще зранку, якщо відчуваєте спрагу перед аналізом - вживайте негазовану воду або чай без цукру.
 • попередьте лікуючого лікаря, якщо приймаєте лікарські засоби (у т. ч. контрацептиви, біологічно активні добавки, вітаміни, тощо).

Усі ці умови потрібні для правильного трактування результатів дослідження. В певних випадках лікуючий лікар змінить дату або час здачі аналізу, щоб уникнути спотворення результатів.

Показники крові та їх норми

Еритроцити - це найчисленні червоні тільця людської крові. Вони виконують функцію переносу кисню та вуглекислого газу.

 • норма для чоловіків - 4,0-5,0 Т/л.
 • норма для жінок - 3,7-4,7 Т/л

Підвищений рівень еритроцитів сигналізує про зневоднення, захворювання крові та серцево-судинної системи. Понижений вміст еритроцитів є симптомом крововтрат, лейкозів, а також може стати наслідком неправильного харчування.

Середній об'єм еритроцита - показник, за допомогою якого можна визначити розміри еритроцитів.

 • Норма для чоловіків і жінок - 76-96 фл (фемтолітрів)

Підвищення об'єму еритроцитів спостерігається при мегалобластній анемії через нестачу фолієвої кислоти. Зниження показнику буває при залізодефіцитній або мікроцитарній анемії.

ШОЕ - ця абревіатура розшифровується як швидкість осідання еритроцитів. За концентрацію білків у плазмі крові можна зробити висновок про початок або розвиток запального процесу.

 • норма для чоловіків - 1-10 мм/год
 • норма для жінок - 2- 15 мм/год

Гемоглобін - це білок, який розміщений в еритроцитах. Він, поєднюючись з киснем у легенях, переносить його по всім органам та тканинам тіла, забираючи в свою чергу звідти вуглекислий газ.

 • норма для чоловіків - 130-160 г/л
 • норма для жінок - 120-140г/л

Пониження гемоглобіну сигналізує про анемію, а іноді є і симптомом лейкозу, а також вроджених захворювань крові. Підвищення гемоглобіну частіше буває при зневодненні організму, а також при вроджених вадах серця.

Середній вміст гемоглобіну в еритроциті - це кількість гемоглобіну в одному еритроциті.

 • Норма для чоловіків і жінок - 27-33 пг

Якщо значення підвищене, це є симптомом анемії через нестачу фолієвої кислоти, пониження спостерігається при анемії через дефіцит заліза.

Гематокрит - відсоткове відношення об’єму еритроцитів крові до загального об’єму плазми.

 • Норма для чоловіків і жінок - 35-54%

Підвищення показнику вказує на еритремію, зневоднення, легеневу або серцеву недостатність. Пониження показнику буває в результаті анемії, ниркової недостатності, а також є характерною особливістю другої половини вагітності.

Ширина розподілу еритроцитів - показує на скільки відміні еритроцити за розмірами.

 • Норма для чоловіків і жінок - 12-15%

Чим більше в крові одночасно великих і дрібних еритроцитів, тим ширина розподілу еритроцитів буде вище. Це називається анізоцитоз і переважно спостерігається при різних видах анемії (найчастіше при залізодефіцитній).

Ширина розподілу еритроцитів - показує на скільки відміні еритроцити за розмірами.

 • Норма для чоловіків і жінок - 12-15%

Чим більше в крові одночасно великих і дрібних еритроцитів, тим ширина розподілу еритроцитів буде вище.

Це називається анізоцитоз і переважно спостерігається при різних видах анемії (найчастіше при залізодефіцитній).

Середня концентрація гемоглобіну - вказує, наскільки еритроцит насичений гемоглобіном.

 • Норма для чоловіків і жінок - 320-360 г/л

В медицині мало випадків, коли спостерігалося підвищення показника. Знижується він при залізодефіцитних анеміях, таласемії.

Тромбоцити - невеликі, без'ядерні клітини. Тромбоцити вивільняються в кров, коли є потреба полагодити стінки судин, адже вони володіють властивістю згортання крові для припинення крововтрат.

 • Норма для чоловіків і жінок - 180-360 г/л

Під час запальних процесів в організмі людини кількість тромбоцитів зростає, при інфекціях та певних вроджених хворобах показник знижується.

Лейкоцити - це клітини крові, які формують імунітет людини.

 • Норма для чоловіків і жінок - 4,0-9,0 г/л

Підвищення лейкоцитів найчастіше спостерігається при гострих запальних процесах та злоякісних захворюваннях. Знижений вміст цих клітин крові викликають вірусні та інфекційні, ревматичні хвороби.

Лімфоцити - лейкоцити, які беруть учать в боротьбі з вірусами та інфекціями.

 • Норма для чоловіків і жінок - 19-37%

Лімфоцити підвищуються при вірусних інфекціях, захворювань крові. Туберкульоз, лімфогранулематозі, системний червоний вовчак- це симптоми пониження рівня лімфоцитів.

Еозинофіли - лейкоцити, які приймають активну участь в очищенні організму від паразитів, токсичних речовин, боротьбі зі злоякісними клітинами.

 • Норма для чоловіків і жінок - 0,5-5%

Алергії, паразити, інфекційні та ракові захворювання суттєво впливають на їх підвищення показника. Гнійні процеси, отруєння важкими металами викликають зниження еозинофілів.

Моноцити - імунні клітини, які в тканинах організму утворюють макрофаги, які очищають запалену тканину від бактерій, лейкоцитів, загиблих клітин.

 • Норма для чоловіків і жінок - 3-10%

Інфекції, ревматичні захворювання, хвороби кровотворення значно підвищують вміст моноцитів, для ефективної боротьби з недугом.

Варто пам’ятати, що для дітей і вагітних жінок норми можуть відрізнятися, то завжди радьтеся та довіряйте своєму лікуючому лікареві.

В медичному центрі “Інтерсоно Медікавер груп”, перед процедурою забору крові, Ви отримаєте бланк з нормами, які вказані відповідно до вашого віку, статі та фізіологічного стану організму. Ви також можете скористатися послугою “Загальний аналіз крові за годину”. На відміну від багатьох інших лабораторій, підрахунок лейкоцитарної формули тут завжди проводиться вручну та без додаткової оплати. Крім того, перевагою стане те, що ми працюємо у суботу.

І наостанок, клініко діагностична лабораторія в медичному центрі Інтерсоно у Львові гарантує Вам достовірний результат в найкоротші сроки, тому не вагайтеся - приходьте, ми завжди Вам раді.

 

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com