Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Новини генетики: Чому дитина більше схожа на матір, ніж на батька?

За останні років 50 в області роботи генів у живому організмі було відкрито багато нового. Наприклад, явище геномного імпрідінга.

Що це? - Те, що на певному етапі розвитку плоду жіночої статі селективно вимикається дію генів Х-хромосоми батька. Діють лише гени Х-хромосоми матері. (Потім рівновагу впливів відновлюється - в одній парі генів переважають гени матері, в іншій - батька.) Вважається, що це відбувається тому, що в запліднену яйцеклітину попадає тільки ядерна речовина клітини батька з генетичним кодом у хромосомах. А у матері в клітці поза ядром, мабуть є якісь тканинні носії родової пам'яті. Вони спочатку і пригнічують дію генів батька в отриманих від нього хромосомах, в ядрі клітини. Виявляється, є свій геном і в мітохондріях - енергетичних станціях клітин, розташованих поза ядром. Є й мітохондріальні хвороби, пов'язані з мутацією мітохондріальних генів.

Мітохондрії потрапляють в організм дитини тільки від матері, і мітохондріальні захворювання передаються тільки від матері, але дітям обох статей. Оскільки при цих захворюваннях страждає забезпечення клітин енергією, то ці хвороби виражаються в нервово-психічних і м'язових розладах.

Так що можна вважати, що спадковість у дитини все-таки більше від матері!

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com