Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Обережно - синехії! Про що важливо знати мамам маленьких донечок?!

Нажаль, не такою рідкістю є ситуації, коли новонароджені дівчатка, а особливо їх мами, стикаються з такою проблемою як синехії, або ж, говорячи простою мовою, зрощення статевих губ. Основною причиною такого відхилення найчастіше виступає вікова гормональна недостатність, коли в організмі новонародженої дитини присутня недостатня кількість естрогену. Крім того, розвиток синехій може бути спровокований наявністю сечостатевих інфекцій чи алергічних проявів в дитини.

Схильність до появи синеній зазвичай триває до 6-8 річного віку. Окрім недостатнього гормонального фону, збудником появи цього неприємного явища може виступити харчова алергія (навіть за умови, що дитина знаходиться на грудному вигодовуванні: збудник може зачаїтись у харчуванні молодої матусі чи прикормі), або ж алергія на гігієнічні засоби (вологі серветки, підгузки, чи навіть дитячий крем).

Слід наголосити на тому, що відсутність чи низький рівень гормонів в новонародженої дитини аж ніяк не є патологічним відхиленням! Абсолютно нормальним є процес накопичення естрогенів в дівочому організмі синхронно з її зростанням. В процесі дорослішання майбутньої жінки, слизова оболонка статевих губ стає щільнішою, відбувається потовщення підшкірного слою, а отже зовнішні статеві органи стають менш чутливими до зовнішніх подразників, схильність до їх зрощення різко скорочується.

Однозначно визначитись з відсутністю чи наявністю синехій в новонародженої панянки допоможе виключно уважний огляд, який можна провести як самостійно, так і відвідавши дитячого гінеколога. Звичайно, що професійний підхід лікаря до маленької пацієнтки дасть набагато виразніший опис поточній ситуації, ніж самостійне домашнє обстеження. Хоча саме домашнє спостереження першим може виявити відхилення від норми. Якщо Ви раптом помітите, що маленька дівчинка пісяє «фонтаном», як хлопчик, необхідно разом з нею відвідати спеціаліста, відкидаючи всі внутрішні вагання та перестороги.

Дуже важливо не пропустити синехії, оскільки на ранніх етапах лікування складається із застосування зовнішніх мазей (часто із вмістом естрогену), а на пізніх – доводиться вдаватись до хірургічного втручання, розсікаючи зрощені статеві губи. Розвиток синехій є небезпечним тим, що, за рахунок зрощення, утруднюється процес сечовиділення, а це, в свою чергу, веде до затримки сечі у дитячому організмі. Зрозуміло, що наслідки недбалого ставлення при наявності синехій в дитини, можуть виявитись більш ніж плачевними у її дорослому майбутньому. Також необхідно зважати на той факт, що коли першопричина появи синехій не виявлена, а отже і не усунена, зрощення малих статевих губ має тенденцію рецидивувати та повторюватись неодноразово. Дуже важливою є особлива увага до проведення гігієнічних процедур після здійснення малюком кожного туалету.

Для профілактики появи синехій в дівчаток, рекомендовано відмовитись від постійного застосування мила після кожного підмивання, застосовувати масло (одним з найбезпечніших в даному випадку є мигдалеве) для змазування малих статевих губ після мильного підмивання, а також уважні постійні огляди мамою в процесі гігієнічних процедур.

Нагадуємо Вам, що в Медичному центрі «Інтерсоно» приймає висококваліфікований лікар дитячий гінеколог, в якого Ви завжди можете отримати вичерпну інформацію щодо стану здоров’я Вашої донечки, а також проконсультуватись по кожному з запитань щодо догляду, профілактики та, в разі необхідності, лікування, яке Вас непокоїть!

Медичний центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я! 

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com