Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Оптимальний вік для народження дитини

Оптимальний вік для народження дитини

Чи існує ідеальний вік для зачаття та народження першої дитини?!

Прабабусі обзаводились дітками і в 16 років, бабусі в 19, наші мами, згідно статистики, переважно в період з 21 до 25 років.  В якому ж віці стає матусями більша половина сучасних жінок? І який вік є все ж таки найоптимальнішим для народження першої дитини? Чи існує визначений ідеальний віковий період жінки для зачаття? Чи є якійсь ризик у перших пологах після 30-35 років?!

Насправді оптимальний вік жінки для народження першої дитини починається вже з 18 років.  В період до 25 років, згідно медичних досліджень, організм жінки є максимально активним, а відповідно і готовим для зачаття та виношування малюка. Після 25-26 років жіноча фертильність починає знижуватись. Це пониження активності репродуктивної системи є дещо сповільненим і розвивається дуже поступово, але тим не менше разом з цим природнім «пригальмовуванням» дітородних функцій, знижується здатність до запліднення. А після 35 років цей процес починає значно прискорюватись. Нажаль, у більшості випадків, самостійна можливість запліднення для жінок у віці 40 років та більше стає важкодоступною.

Але, не слід забувати, що статистика – це, в першу чергу, лише цифри. Вагітніють жінки і у віці до 18, і у віці після 40. Фактично, жінка здатна завагітніти з того моменту, як в неї розпочались перші менструації. В деяких сучасних дівчаток місячні розпочинаються вже у 11 років.  З іншого боку, так само завагітніти може і п’ятидесятирічна жінка, у якої ще продовжуються місячні, припинення яких є ознакою початку клімактеричного періоду.

Чоловічий організм влаштований зовсім інакше! Рівень чоловічої фертильності, за умови відсутності якихось патологій чи хронічних станів, залишається незмінно високим фактично до тридцятирічного віку. Лише в третини представників сильної статі у віці до 50 років спостерігається пониження кількості продукованої сперми. Дві третини чоловіків взагалі не стикаються з проблемами падіння фертильності аж до 60-65 річного віку.

Таким чином, підсумовуючи всю «вікову» статистику, можна зробити висновок, що найкращим періодом для зачаття та народження дитини, є період пікової фертильності партнерів.  Але, очевидно, що вагітність у 18 років принесе куди більше дискомфорту та труднощів, ніж вагітність у більш зрілому віці. Тому намагання «встигнути» у свій максимально фертильний вік, мабуть, не є найкращим рішенням. Тому «найкращий та найоптимальніший» період в кожної з нас свій, незалежно від статистики.

Але все ж таки є ряд нюансів, яким варто приділити увагу, в залежності від власного віку! У юному віці, це, перш за все, є стан нервової системи, оскільки підвищена емоційність провокує не лише занепокоєння в новонародженої дитини, але часто є причиною виникнення цілого букету захворювань. Для пар після 35 років дуже бажаним є відвідування генетика та ендокринолога для виключення розвитку патологій плоду.

Підсумовуючи, потрібно пам’ятати, що вік ні в якому разі не повинен стати причиною для відмови від зачаття та народження дитини! Найважливіше – оцінити свою психологічну та моральну готовність стати підтримкою та опорою для майбутнього маленького щастя!

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com