Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

intro3

Осіння вітамінізація для хорошого настрою

Здавалось би, зовсім недавно було літо, і було вдосталь свіжої зелені, фруктів та овочів. І навіщо хвилюватися про поповнення запасів вітамінів восени? Але, якщо подумати, то літо – це не тільки ласкаве сонце, свіже повітря та здорове харчування. Влітку ми так любимо засмагати та перегріваємось на сонці, також через спеку та забруднення повітря ми страждаємо на гіпоксію (брак кисню), яка негативно впливає на роботу систем органів. Палючі промені сонця висушують шкіру та волосся. Більше того, влітку нам доводиться пити набагато більше води, через що вітаміни та мінеральні речовини значно швидше, ніж зазвичай, вимиваються з організму.

Крім поповнення вітамінного запасу після літа, восени організму доводиться витрачати колосальну кількість енергії на те, щоб перелаштуватися та пристосуватися до зимових умов, через що ми відчуваємо перепади настрою, страждаємо від простудних захворювань. Також осінь багато у чому пов’язана з мобілізацією сил для роботи та навчання. День стає коротшим, раніше темніє та очі втомлюються швидше, ніж влітку, та потребують вітамінної підтримки.

Всупереч поганому самопочуттю жінки вважають, що вітамінізація необхідна тільки дітям, хворим та людям у похилому віці. Однак навіть молодим жінкам та чоловікам необхідно поповнювати запаси вітамінів в організмі. Особливо це стосується жінок, що приймають оральні контрацептиви, які багато в чому перешкоджають засвоєнню вітамінів.

Благо, що восени в нашому в нашому розпорядженні є багато продуктів, які все ще містять такі необхідні нам речовини. Отже, чим же себе побалувати восени таким смачним та корисним у цю пору року.

Вітамін В6

Сприяє нормалізації стану нервової та серцево-судинної системи, а також імунітету, міститься у таких осінніх овочах як морква, капуста, картопля, а крім того у пророщеній пшениці, жовтках яєць, квасолі, волоських горіхах.

Вітамін В1

Також допомагає встояти у стресових ситуаціях. Цим вітаміном багаті насіння соняшника та м'ясо.

Вітамін С

Дуже важливий у будь-яку пору року, а особливо восени. Адже це найбільш потужний антиоксидант, який здатен виводити небажані речовини з організму та підтримувати хороший стан шкіри і гарний настрій. Чудовими джерелами вітаміну С по сезону є перець, капуста, цибуля, петрушка, чорноплідна горобина, червона горобина, шипшина, волоські горіхи і, звісно ж, цитрусові.

Вітамін Е

Бере участь у синтезі гормонів, захищає клітини від вільних радикалів, підтримує клітини шкіри у хорошому стані і т.п. Знайти його можна у горіхах, рослинних маслах, кукурудзі, червоній капусті, пророщеній пшениці, салаті-латуці та інших продуктах.

Вітамін А

Необхідний не тільки для відновлення зору, але й для хорошого стану волосся, шкіри та зубів. Цей вітамін можна отримати лише з продуктів тваринного походження, але наш організм здатний синтезувати його з бета-каротину, який міститься у моркві, яблуках, буряку, обліписі та помідорах. В свою чергу, природними джерелами вітаміну А є вершкове масло, риба, яйця і т.п.

Вітамін D

Абсолютно необхідний для нормалізації обміну мінеральних речовин, відповідає за вміст кальцію в костях, запобігає розвитку остеопорозу, а також підтримує та укріпляє шкірний покрив. Влітку потребу в цьому вітаміні повністю забезпечувала велика кількість ультрафіолету, який потрапляв на шкіру, де власне і синтезується вітамін D. Але коли сонця недостатньо, додатковим джерелом цього вітаміну є люцерна, жовтки яєць, кисломолочні продукти, вершкове масло, лосось та ін.

Всупереч думці багатьох людей, в наш час отримати всі необхідні вітаміни та мікроелементи з їжі дуже складно. Відбувається це не тільки через особливості вирощування, зберігання та обробки продуктів. В першу чергу впливає зміна способу життя людей. Так, сучасній людині, внаслідок більш пасивного в фізичному плані способу життя, потребується значно менший об’єм їжі, ніж той, який міг би забезпечити необхідний рівень вмісту корисних речовин в організмі. Тому восени не варто нехтувати і якісними синтетичними полівітамінам.

Погодьтеся, бути здоровим, в першу чергу, смачно!

Насолоджуйтесь осінню та будьте щасливі.

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com