Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Порушення роботи яєчників - полікістоз

Порушення роботи яєчників - полікістоз

Зважаючи на сучасні ритми життя сьогоденних жінок, зовсім не дивно, що вторинним симптомам порушень в організмі не приділяється необхідна увага. Досить часто ми списуємо на екологію та власну заклопотаність перші дзвіночки негараздів власної гормональної системи.

Часті висипання на обличчі, порушення менструального циклу, раптове випадіння волосся – насправді все це є першими вказівниками на порушення роботи яєчників, а медичною мовою, ймовірність розвитку полікістозу яєчників, постійними супутниками якого є:

  • Нерегулярний менструальний цикл;
  • Часті болі внизу живота, як з правого, так і з лівого боку;
  • Поява волосків (легенький пушок, чи поодинокі жорсткі волосини) на щоках, підборідді та грудях;
  • Посилене випадіння волосся на голові (утворення залисин на скронях);
  • Численні регулярні висипання на обличчі та підвищення жирності шкіри, яке виливається у велику кількість вугрів;
  • Різке збільшення ваги (при чому переважно зайві кілограми осідають в області живота).

Полікістоз яєчників фактично протікає всередині. Три з чотирьох жінок, в яких присутнє це захворювання, навіть не підозрюють про його існування, а стикаються з ним лише при невдалих спробах завагітніти, знаходячись у діагностичному пошуці провокатора безпліддя.  Саме проблеми із заплідненням, як правило, «допомагають» виявити наявність полікістозу ячників. Адже одним з ефектів розвитку цього захворювання є порушення процесу овуляції, а точніше визрівання та виходу яйцеклітини. В здорової жінки протягом менструального циклу формується близько 15 фолікулів, і лише один з них дозріває та виходить з ячника у вигляді яйцеклітини. Інші ж 14, з рештою «розсмоктуються» та зникають. За наявності полікістозу, жоден з фолікулів не в стані дозріти та вийти. Як наслідок, придатки збільшуються, а фолікули, які знаходяться всередині не розсмоктуються, як передбачено природою, а твердіють та перетворюються на кісти. Саме цей процес і є основною причиною появи фактору безпліддя в жінок, яєчники яких працюють з відхиленнями від природного циклу.  Окрім того, якщо не зайнятись своїм здоров’ям вчасно, це грозить зниженням чутливості до інсуліну, що, в свою чергу, може призвести до розвитку цукрового діабету, ожиріння та хвороб серця. Та найстрашнішими наслідками є те, що полікістоз яєчників здатний спровокувати розвиток мастопатії, маткової кровотечі, а інколи навіть рак ендометрію або матки.

Найбільш розповсюдженою причиною для появи в жінки полікістозу вважаються хронічні запальні процеси сечовивідної системи. В певний момент провокатором може виступити запущений цистит чи андексит, які призводять до запалення яєчника, що веде до порушення овуляторної функції та дисбалансу гормонів в організмі. Крім того, на появу полікістозу також можуть впливати порушення у роботі наднирників, які відповідають за процес вироблення в організмі так званих андрогенів (чоловічих статевих гормонів). Також полікістоз – це захворювання, яке, нажаль, має спадкову природу. Тобто, якщо полікістоз яєчників спостерігався в матері, дуже ймовірно, що він також буде виявлений у доньки. Таким чином у групі ризику розвитку полікістозу знаходяться:

  • Жінки із спадковими порушеннями;
  • Жінки, які регулярно переживають стресові стани;
  • Жінки, які ігнорують або ж не приділяють достатньої уваги лікуванню запальних процесів сечовивідної системи;
  • Молоді дівчата, в яких наявні в організмі джерела хронічної інфекції.

Для того, щоб вчасно діагностувати та попередити розвиток полікістозу яєчників, необхідно регулярно відвідувати лікаря-гінеколога і ні в якому разі не ігнорувати відхилення у роботі власного організму. Визначають наявність порушень функціональності яєчників переважно за допомогою ультразвукового дослідження за декілька днів до початку менструації, а також  дуже інформативною в цьому випадку є гормональна панель (аналіз крові, який визначає рівні тих чи інших гормонів в жіночому організмі).

Ще декілька десятків років тому основною терапією при наявності полікістозу в організмі були хірургічні втручання. Уражений яєчник «очищали» від сформованих кист за затверділих тканин оболонки. Такі маніпуляції призводили до того, що робота яєчника відновлювалась, але лише на досить короткий період часу (від шести місяців до року). Потім, нажаль, полікістоз починав знову прогресувати. На сьогодні ж, основним інструментом у подоланні цього, небезпечного для репродуктивної та інших систем жіночого організму, захворювання є гормональна терапія, результати якої є набагато ефективніші та довго триваліші, ніж результати медичних методів «радянської» епохи. Під дією препаратів, які приймає жінка згідно розробленої лікарем індивідуальної схеми, овуляція відновлюється та кисти щезають.

Піклуйтесь про своє здоров’я, не нехтуйте регулярними візитами до лікаря-гінеколога, приділяйте увагу щонайменшим відхиленням свого організму від звичної для Вас норми. Саме такий підхід до себе допоможе Вам вчасно та якісно подолати проблеми зі здоров’ям та уникнути неприємних наслідків нехтування власним організмом у майбутньому.

Медичний центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com