Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Про індивідуальний календар щеплень дитини

27 вересня 2011 р. у Міністерстві охорони здоров’я (МОЗ) України відбулася прес-конференція з питань проведення імунопрофілактики.

Вперше за останні 3 роки МОЗ України вдалося забезпечити потребу в усіх вакцинах, передбачених календарем профылактичних щеплень.

За словами Сергія Платова, головного спеціаліста Управління громадського здоров’я та санітарно-епідеміологічного благополуччя населення МОЗ України, вакцини протягом найближчих 7–10 днів надійдуть в регіони України.

Альона Терещенко, заступник директора Департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення МОЗ України, наголосила на тому, що імунопрофілактика дітей залишається одним із найефективніших специфічних заходів щодо запобігання інфекційним захворюванням.

На запитання про значення грудного вигодовування немовлят у зниженні дитячих інфекційних хвороб вона відповіла, що, безумовно, це є необхідною складовою для формування міцного імунітету дитини.

Проте не можна виключати при цьому необхідність вакцинації з метою створення специфічної несприйнятливості до найбільш поширених і небезпечних інфекційних хвороб.

Сергій Крамарєв, головний дитячий інфекціоніст МОЗ України, зазначив, що зміни у проведенні планових щеплень, викликані затримкою поставок вакцин у регіони, не вплинуть на формування імунного статусу дітей.

Дитина може отримати усі необхідні щеплення згідно з Календарем за умови звернення батьків до дільничого педіатра (сімейного лікаря). При цьому лікувально-профілактичним закладом для такої дитини буде затверджено індивідуальний графік вакцинації.

Фахівець також запропонував не зволікати зі щепленням проти грипу. Адже сезонні епідемії грипу, пік яких припадає на зиму, — серйозна проблема громадського здоров’я, яка викликає тяжкі масові захворювання і здатна призвести до випадків смерті серед населення, особливо у групах пыдвищеного ризику.

В’ячеслав Бережний, головний дитячий педіатр МОЗ України, підкреслив важливість постійної уваги з боку держави щодо забезпечення високого рівня імунопрофілактики серед населення. Дієвими заходами у цьому напрямку мають стати раннє проведення тендерів на закупівлю вакцин (на початку року), перспективне планування у Державному бюджеті видатків на потреби імунопрофілактики в державі (на 2–3 роки наперед) тощо.

За матеріалами http://www.umj.com.ua

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com