Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Що ж таке здоров'я?

Більшість людей, відповідаючи на питання про здоров’я, задумуються лише про стан тіла. Але ж людина не зводиться лише до тіла, а відповідно саме поняття здоров’я набагато ширше, і фізична складова є, хоч і значною, але лише частиною цього терміну.

Так, частіше за все під погіршенням здоров’я маються на увазі базові функції організму, такі як різноманітні порушення функціонування систем органів людини, і зовсім рідко – психофункціональні зміни. Тобто, під нездоров’ям розуміють фізичну хворобу організму, а психофункціональні розлади типу відчуття тривоги, загальної пригніченості, стану незадоволеності, підвищеної дратівливості (якщо вони не переходять у крайні форми) за нездоров’я вважати не прийнято.

Також медична практика показує, що далеко не всі люди, які віднесені до групи здорових, можуть похизуватися відмінною працездатністю, стійкістю до простуд та інших інфекцій. І навпаки, наявність того чи іншого захворювання дуже часто не обмежує можливості людини у гармонійному фізичному та психологічному розвитку, які дозволяють зберегти високу соціальну активність протягом життя.

Тому, на даний момент, у різноманітних наукових системах, таких як медицина, психологія, валеологія та інші, прийнято розподіляти такі аспекти здоров’я як фізичне, психологічне та соціальне. Причому фокус розглядання поняття «здоров’я» змістився з рекомендацій медичних спеціалістів «щоб такого з’їсти, щоб схуднути, вилікуватися від хвороби і т.п.» на формування відповідальності у людей за стан свого тіла та психіки, справжню турботу про самого себе.

Відповідно до уставу Всесвітньої організації охорони здоров’я, «здоров’я» - це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб та фізичних дефектів (цит.за: «Популярна медична енциклопедія»).

Саме завдяки гармонійній рівновазі та розвиненості усіх аспектів здоров’я, людина буде з легкістю добиватися своїх життєвих цілей. При цьому бережливе ставлення до свого здоров’я має бути таким же пріоритетним, як і інші важливі цілі. Крім того, необхідно розуміти, що турбота про здоров’я не зводиться тільки до лікування захворювань та виправленню патогенних програм у психіці. Випередження патологій має зайняти головне місце у процесі турботи про своє здоров’я. При цьому усвідомлення необхідності профілактичних процедур та відслідковування найменшої дисгармонії у спілкуванні з соціумом та усім світом знаходяться у зоні відповідальності самої людини. Адже тільки після глибокого усвідомлення можливого наближення проблеми людині можуть допомогти спеціалісти. Саме тому важливо брати відповідальність за своє здоров’я у свої руки.

Способи досягнення цієї рівноваги добре відомі, але, на жаль, мало зрозумілі при більш детальному розгляді: свідомість – виховання з дитинства розумного ставлення до себе та соціуму, робота над підвищенням адаптивності людини до змін; рух – фізична культура, спорт та загартовування організму, раціональне харчування та деякі профілактично застосовані лікарські препарати.

Але це коротке описання питання про здоров’я. Багато питань, які стосуються підтримки здоров’я, до сьогодні є відкритими для людей у всьому світі. Тому у наступних статях ми заглибимося у розуміння кожного з трьох аспектів «здоров’я» людини окремо: фізичного, психологічного та соціального.

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com