Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Секрети щитовидної залози

ЗОБ

Опікуючись власним здоров’ям, люди дуже часто схильні приділяти увагу чомусь одному, випускаючи з поля зору інші аспекти власного організму. Таким чином, процеси які мають незначні зовнішні прояви, а розвиваються всередині, досить часто так і лишаються на узбіччі загальноприйнятих норм догляду за своїм організмом.

Щитовидна залоза один з найзагадковіших органів в людському тілі. Вона практично ніколи не дається чути, навіть у випадку вже наявної недуги чи ураження. І переважно людина згадує про неї, лише коли стає важко ковтати чи з’являється надмірна утома та дратівливість, без іншої, видимої на то причини. А навіть, коли й так стається, то перша думка, яка виникає у якості пояснення неприємної симптоматики це недостатня кількість йоду в організмі. Помилково ми часто вважаємо, що розрекламовані йодомісткі препарати зможуть стати реальною панацеєю при будь-яких відхиленнях у функціонування щитовидної залози. Насправді, все не так просто, як могло б  здатись. Нестача йоду може спровокувати лише деякі з захворювань щитовидної залози. Крім того, не слід забувати і про те, що в частини населення нашої планети вже є наявний гіпортеріоз - надлишок гормонів. Тобто цій групі людей апріорі проти показом є прийом йодомістких препаратів, а при їх вживанні спостерігається надшвидкий розвиток захворювань та, як наслідок, різке погіршення самопочуття. Тому дуже важливо знати про індивідуальні особливості свого організму, перш ніж проводити будь-яку профілактику чи то лікування.

Достеменно визначити функцію щитовидної залози допоможе аналіз крові на визначення тиреотропного гормону. Крім того, для оцінки загального стану дуже ефективним є застосування експертної ультразвукової діагностики. Таким чином професійна консультація лікаря ендокринолога в комплексі з результатами гормональних аналізів та заключенням ультразвукової діагностики складуть найточнішу картину стосовно стану функціонування щитовидної залози людини.

Одним з найпоширеніших проявів захворювання щитовидної залози в сучасному суспільстві є виникнення так званого вузлового зобу. Новоутворені вузли фактично неможливо відчути чи самостійно про пальпувати – визначити їх наявність, кількість та розміри можливо за допомогою ультразвукового дослідження. Але, бувають і великі вузли, присутність яких, може утруднювати ковтання, а також створювати надмірний тиск на судини шиї. Цікаво, що при вузловому зобі, дуже рідко спостерігаються порушення в функціонуванні самої щитовидної залози. У 95-98% випадків вузли є доброякісними утвореннями. Для того щоб зрозуміти доброякісний або злоякісний вузол рекомендується пункція щитовидної залози. Пункції підлягає вузол який перевищує в розмірі 10 мм. Лікування утворень щитовидної залози не потрібно, але необхідно проходити щорічний УЗД-контроль

За відсутності будь-якої симптоматики зі сторони щитовидної залози, достатньо проходити контрольне обстеження один раз на рік, щоб залишатись з впевненість про власне здоров’я! Особливу увагу собі слід приділяти тим, в кого в родині спостерігались захворювання щитовидної залози, оскільки багато з таких недуг мають аутоімунний характер. Проявляються аутоімунні захворювання не зразу, а лише після так званих форс-мажорних обставин для організму, тобто перенесених вірусних інфекцій чи під дією стресу.

Та навіть у теперішній, екологічно несприятливий для людського організму, час не слід вважати недуги щитовидної залози фатальними. Адже на сьогодні ці захворювання на стільки добре вивчені та досліджені, що при регулярному моніторингу власного організму та вчасного звернення до спеціалістів, ймовірність вдалого подолання та корегування наявних станів близиться до ста відсотків!

Тому високоякісна діагностика та вчасний самоконтроль стануть запорукою гарного самопочуття та безперебійного функціонування вашої щитовидної залози!

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com