Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Аналізи для вагітних

Аналізи для вагітних

Обстеження під час вагітності та обов’язкові аналізи

З моменту, коли жінка взнає чудову новину про свою вігітність розпочинається нове життя, наповненне радісними фантазіями про майбутнього малюка. Але крім великого щастя цей період приносить і зміни в життя кожної майбутньої мами. Це період, коли слід відмовитися від шкідливих звичок, слідкувати за харчування і, що є дуже важливим слідкувати за своїм здоров'ям, слухаючи свого лікаря, який буде спостерігати перебіг вагітності.

Такі обстеження під час вагітності є дуже важливими для кожної жінки, адже тепер від здоров'я мами залежить здоров'я дитини, яка формується і розвивається кожну хвилину. Такі обстеження здаються марудними, деколи жінки вважають їх непотрібними і навіть зайвими, та неварто так себе налаштовувати, адже є дуже багато небезпек під час вагітності, що не мають симптомів.

Кожна жінка має право вибирати, де вставати на облік: державна поліклініка чи приватна клініка, переваги і недоліки кожної з установ зважуючи та обдумуючи. В медичному центрі Інтерсоно для кожної майбутньої мами буде складено індивідуальний графік обстежень, узд та консультацій лікаря, якого обирає сама вагітна жінка.

Тому не переживайте стосовно непотрібних чи зайвих відвідувань нашого закладу

Існує список лабораторних обстежень, які обов'язково потрібно здати. Не тому що так хоче та чи інша клініка, а тому що вони є ключивими для успішного перебігу вагітності.

Тож логічним є питання: які аналізи є обов’язковими для вагітних? Це питання турбує усіх відповідальних майбутніх мам. Згідно рекомендацій Міністерства охорони здоров'я України, для ведення неускладнених вагітностей при взятті на облік представниці прекрасної статі мають пройти:

 1. Загальне лабораторне дослідження крові.
 2. Дослідження крові на рівень цукру та кількість тромбоцитів.
 3. Загальне дослідження сечі.
 4. Аналіз на встановлення групи крові та її резус-фактор.
 5. Дослідження на ВІЛ, сифіліс, гепатит.
 6. Аналіз крові на наявність антитіл до інфекцій (краснухи, цитомегаловірусу, герпесу тощо).
 7. Мазок на флору та цитологічне обстеження.

Лікарі Інтерсоно радять всі ці обстеження пройти на терміні 5-11 тижнів. Надалі багато лабораторних досліджень при вагітності будуть проводитись повторно. Особливо важливі вони на 19-21 і 29-30 тижнях виношування плоду. На терміні 11-13 і 16-20 тижнів проводиться транквіліті-тест по крові матері, який допоможе виявити генетичні відхилення (аномальний розвиток органів або синдром Дауна, Тернера, Едвардса).

Переваги обстеження під час вагітності у медичному центрі “Інтерсоно”

Робити аналізи для вагітної у “Інтерсоно”:

1. БЕЗПЕЧНО. Для визначення ряду патологій у плода потрібно всього 1 забір крові матері, що зменшує ризики, пов'язані з інвазивними методами обстеження (викидень, загроза переривання процесу виношування, кровотечі та ін.)

2. ДОСТУПНО. Підходить для всіх жінок, включаючи тих, які мають багатоплідну вагітність (2 плода), були запліднені донорською яйцеклітиною або ЕКО-вагітність.

3. ЗРУЧНО. Перевірка проводиться в будь-який день тижня, починаючи з 10 неділі виношування ембріону (для багатоплідної вагітності - з 12-го тижня) і до безпосереднього народження малюка.

4. ШВИДКО. Результати тесту готові вже за 10 днів після здачі аналізу.

5. ЯКІСНО. Закріплення перших результатів тесту в якості остаточних не вимагає додаткової перездачі аналізів, оскільки точність тесту складає 99,9%.

 

end faq

Які аналізи необхідно здати вагітною у першу чергу? Пропонуємо розглянути деякі з них більш детально.

Загальне дослідження крові

Цей аналіз повинна робити кожна вагітна. Він давно вже став одним з найважливіших діагностичних методів, який дозволяє швидко виявити зміни та патології на початкових етапах розвитку плоду. Це лакмус, який демонструє різні фізіологічні процеси і патологічні зміни в організмі, що призводять до проблем зі здоров'ям.

Складові компоненти крові вагітних жінок відрізняються від тих, що є у невагітних дорослих представниць прекрасної статі. Це спричинено тим, що організм перших пристосовується до росту плода та тих змін, які відбуваються в ньому. Насамперед, у жінки збільшується обсяг циркулюючої крові. Це необхідно задля забезпечення достатнім рівнем кисню всіх тканин плоду і організму самої жінки, а також для компенсування крововтрат при пологах. Підвищення кількості крові починається з першого триместру і продовжується протягом усього терміну виношування. Свого максимального рівня вона досягає на 36 тижні. Загалом об’єм крові може збільшуватися в межах 30-50% від початкових показників і ваги тіла. До речі, результати даного обстеження можна отримати всього за 1 годину, якщо, звичайно, ви звернетесь до медичного центру “Інтерсоно”.

 

Загальний для всіх аналіз сечі

Під час вагітності сечостатева система жінки працює з подвійною віддачею. Збільшена матка та ембріон, що росте, тиснуть на основні парні фільтратори організму, ускладнюючи їх роботу. У період вагітності ниркам доводиться працювати у особливому режимі: виводити продукти обміну двох організмів одночасно.

У невеликій кількості при виношуванні плоду білок в сечі жінки вважається нормою. Але коли його більше 300 мг на добу, це свідчить про протеїнурію, порушення в сечостатевій системі жінки, а також про ниркові захворювання. В період виношування плоду нерідко відбуваються загострення хронічних ниркових захворювань, свідченням чого є поява білка в сечі.

Протеїнурія вагітних на 32 тижні вказує на розвиток нефропатії та супроводжується підвищенням артеріального тиску. Це спричиняє порушення функції плаценти, яка більше не може захищати ембріон від негативних впливів зовнішнього середовища та постачати кисень та харчування плоду в достатній мірі. Все це може стати причиною передчасних пологів, затримки ембріонального росту та гибелі плоду (у найтяжчих ситуаціях).

Бактеріурія (наявність бактерій у сечі) у вагітних – явище розповсюджене. Воно свідчить про пієлонефрит, який може стати основною причиною передчасних пологів. Зазвичай у сечі знаходять кишкову паличку (Escherihia coli). У вагітних вона зустрічається в 5 разів частіше, ніж у невагітних. Ризик розвитку пієлонефриту в період виношування плоду значно підвищується. Приблизно в 40% випадків ця хвороба вперше діагностується у тих жінок, які стають на облік до жіночої консультації. До речі, вагітні хворіють пієлонефритом в 2 рази частіше, ніж чоловіки.

Особливо небезпечне явище при вагітності – бактеріурія, яка ніяк не виявляє себе. Хвороба протікає безсимптомно. Жінка може і не помічати відхилень функції нирок, однак дитину це не позбавляє страждань.

Лейкоцити в сечі – основна ознака пієлонефриту та інших інфекційних хвороб нирок при вагітності. Запальні інфекційні захворювання сечостатевої системи негативно впливають на самопочуття жінки, перебіг вагітності та стан плоду.

Для вагітності нормальною є така ситуація, коли кількість солей в сечі жінки різко зменшується. Справа в тому, що значна частина фосфорнокислих з'єднань у цей період йде на утворення кісток плодового скелету, а після народження малюка – на утворення молока. Підвищення сольових показників в сечі вагітної жінки – ознака збою в роботі сечостатевій системі майбутньої матері.

Зниження норми рН вагітної та наявність кетонових тіл свідчать про очевидний ранній токсикоз, який супроводжується блювотою, проносом, тобто втратою рідини організмом. Зниження рН відбувається через дефіцит калію.

Якщо дослідження сечі показало погані результати, потрібно пройти повторне загальне обстеження або інші аналізи сечі та крові. Одноразово виявлені зміни – це ще не вирок, їх треба або підтвердити або спростувати. З цією метою акушерами-гінекологами призначаються додаткові обстеження в період виношування плоду, наприклад, аналіз за Нечипоренко, бактеріологічний посів сечі та багато інших.

 

Лабораторне дослідження на встановлення групи крові та її резус-фактор

Знаючи групу крові та резус-фактора кожного з майбутніх батьків, а також виявивши в крові специфічні антитіла до групового і/або резус-факторів крові дає змогу вжити заходів у випадку виникнення резусної конфронтації між матір'ю та плодом.

 

Обстеження на ВІЛ, сифіліс, гепатит

Всі ці дослідження є також необхідними при виношуванні дитини. Перераховані інфекції вкрай небезпечні, особливо для плоду. Вагітність протікатиме важко та часто з неблагополучним результатом. Тому пройти обстеження в даному напрямку потрібно обов'язково.

 

Обстеження на наявність антитіл до інфекцій (краснухи, цитомегаловірусу, герпесу тощо)

Інфекції під час вагітності завжди є небезпечними для плоду, адже новосформовані дитячі тканини є найсприятливішим середовищем для розвитку вірусів. Найнебезпечнішою групою вірусів для вагітних жінок сьогодні є TORCH-інфекції.

Назва TORCH є політерним скороченням назв вірусів і розшифровується так: Toxoplasma, Rubella, Сytomegalovirus, Herpes.

Вкрай небезпечними є ті віруси, якими жінка була вперше інфікована в період виношування, адже в її в організмі немає антитіл для їх пригнічення. Такі інфекції дуже небезпечні для ембріону і можуть спричинити серйозні порушення його розвитку або навіть загибель! Нерідко таку вагітність доводиться переривати.

Лабораторні обстеження TORCH-інфекцій предбачають виявлення імуноглобулінів IgM і IgG певного вірусу. На основі встановлених поєднань і числа цих імуноглобулінів робиться висновок про наявність/відсутність інфекції в організмі та його стан.

Імуноглобуліни IgM - це білки, що виробляються при первинному інфікуванні і забезпечують початковий імунітет, протидію. Підвищені показники білків класу M свідчать про гостре інфекційне захворювання. Знижена концентрація - встановлює хронічну інфекційну хворобу, якя тягне за собою зменшення протидії зі сторони імунної системи.

Імуноглобулін IgG забезпечують імунітет тривалої дії при інфекційних захворюваннях. Посилення концентрації білків класу G відбувається при рецидиві хронічної інфекції.

 

Мазок на флору та цитологічне обстеження під час вагітності

Цитологічне обстеження — мікроскопічне дослідження клітин і клітинних елементів, поєднане з діагностуванням патологічних процесів. При такому обстеженні виявляють зміни властивостей клітин слизової, запалення і їх характер, а також те, що спричинило виникнення подібних проблем. В медичному центрі “Інтерсоно” щоденно проводять такі обстеження. Зручність у тому, що результати по дослідженням можна отримати всього за 1 годину.

Мазок на флору дозволяє виявити такі гінекологічні захворювання, як молочниця, вагініт, пухлина шийки матки, а також статеві инфекції. Зазвичай лікар бере його тоді, коли жінка прийшла ставати на облік в жіночу консультацію. Повторний мазок береться на 30 тижні виношування плоду. Позапланова цитологічна проба може бути зроблена за показаннями: виділення жовтого, зеленого кольору, пінисті або сирнисті виділення, що супроводжуються свербінням та печінням статевих органів і неприємно пахнуть.

Найпоширенішим недугом, який супроводжує вагітність, є вагінальний кандидоз (молочниця). Він виникає через зміни гормонального фону і піхвової мікрофлори, а також через погіршення імунітету, характерне для цього періоду. Проба на цитологічне дослідження при вагітності допомагає поставити правильний діагноз і своєчасно пройти необхідний терапевтичний.

Щоб здати пробу на флору при вагітності необхідно за добу до цього утриматись від статевого контакту, а також застосування медикаментів і косметичних засобів. Не бажано відвідувати туалет за 2-3 години до зняття мазка. Важливо пам'ятати, що цитологічна проба на флору при вагітності не загрожує ніякими ускладненнями і ризиками для здоров'я жінки і плоду. Це лише початкове дослідження. При виявленні хвороботворної мікрофлори чи великої кількості лейкоцитів, лікар неодмінно призначить додаткові аналізи.

Амніоцентез при вагітності

Окремо потрібно зазначити про таке дослідження, як амніоцентез - вивчення амніотичної рідини (дозволено з 17 тижня вагітності), який також проводиться у “Інтерсоно”. Це спосіб забору рідини (амніотичних вод) з амніотичного мішка для проведення генетичного тестування під час виношування плоду. Найчастіше він проводиться для перевірки генів або хромосом дитини при конкретних генетичних відхиленнях. Амніоцентез може бути запропонований вам з декількох причин:

 1. Ви - матір віком 35 років та більше, а отже, ви маєте підвищений ризик народження дитини з генетичними відхиленнями (як, наприклад, синдром Дауна).
 2. Ви або ваш партнер маєте певні генетичні хвороби, які можуть передатися дитині.
 3. У Вашій родині чи родині вашого партнера є випадки генетичних недугів, і є ризик, що дитина може їх успадкувати. У вас вже народжувалися діти з генетичним відхиленнями.
 4. Виявлений високий ризик появи генетичного захворювання у вашого малюка при проведенні інших обстежень, зроблених в період виношування плоду (ультразвукове дослідження, вивчення комірцевого простору чи аналіз крові).

 

end faq

В “Інтерсоно” можна також пройти одне обстеження, яке включає в себе 12 досліджень. Приємним бонусом до нього стане точне визначення статі майбутньої дитини:

Трисомії:

 • Синдром Дауна (21 хромосома) – чутливість і специфічність >99,9%;
 • Cиндром Едвардса (18 хромосома);
 • Cиндром Патау (13 хромосома).

Анеуплоїдії статевих хромосом:

 • Трисомія Х (47, ХХХ);
 • Синдром Шерешевського-Тернера (45, ХО);
 • Синдром Джейкобса (47, ХУУ);
 • Синдром Клайнфельтера (47, ХХУ).

Мікроделеції:

 • Cиндром ДіДжорджа;
 • Cиндром котячого крику;
 • Cиндром Прадера-Віллі;
 • Синдром Ангельмана Синдром 2q33.1.
search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com