Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

160225 0646

Біохімічний аналіз крові

Біохімічний аналіз крові

Біохімічний аналіз крові – послуга лабораторної діагностики медичного центру Інтерсоно у Львові, яка дозволяє оцінити роботу як цілого організму, так і функціональний стан окремих органів (печінка, нирки, підшлункова залоза, серце тощо), визначити показники різних видів обміну (вуглеводного, білкового та ліпідного), виявити потребу в мікроелементах. Кров здорової людини має постійний біохімічний склад. Вміст її компонентів знаходиться в певних межах, характерних для людської популяції. Постійність такого складу підтримується за рахунок регулярного потрапляння різних речовин з кишково-шлункового тракту, через дихальну систему, шкіру, а також в результаті обмінних процесів, які безперервно відбуваються в нашому організмі при взаємодії різних органів і систем.

Для чого проводиться біохімічний аналіз крові?

Біохімічні дослідження в медичному центрі використовуються для діагностики, характеристики перебігу захворювання та його прогнозу, оцінки ефективності лікування та попередження розвитку прихованих процесів.

Норми для різних категорій пацієнтів.

Показники у певних вікових групах та за певних фізіологічних станів мають свої особливості. Тому необхідно звертати увагу на норми показників індивідуально для кожного пацієнтів.

Що можна взнати з результатів аналізу на біохімію?

При патології спостерігаються зміни, спричинені як самим патологічним процесом, так і метаболічними порушеннями, які його супроводжують. Для різних патологічних станів біохімічні зсуви не є строго специфічними і тому враховуються в основному такі критерії, як «збільшення-зменшення», «пришвидшення-сповільнення», «наявність-відсутність» органоспецифічних показників. В основному оцінюються, в порівнянні з показниками у здорових людей (нормою), ступінь і час виникнення в організмі змін величини того або іншого показника, тривалість порушень, які виникли. Виявлення відповідних змін і є задачею, яку вирішує біохімічний аналіз.

Правила забору крові для визначення біохімічних показників.

На результати аналізу можуть впливати багато факторів, а особливо недотримання певних правил. Тому cпеціалісти Інтерсоно радять підготуватися перед забором крові на біохімію.

 • Найкращий час для обстеження є ранішні години після нічного сну.
 • Пацієнтам, які обстежуються зранку не рекомендується вживати їжу та рідину після 20-22 години ввечері напередодні.
 • Пацієнтам, які обстежуються вдень, дозволяється легкий сніданок, через 4-5 годин після якого можна проводити забір крові.
 • Ліпідний обмін (ліпідограму) можна досліджувати через 12-14 год після останнього прийому їжі.
 • Особливо важливо напередодні дослідження уникати психоемоційного збудження, стресу, фізичних навантажень, які здатні суттєво змінювати низку біохімічних показників крові.
 • Також не рекомендується здавати аналіз біохімія крові в процесі лікування і використання різних лікарських препаратів.

Необхідність комплексного обстеження. Різновиди показників

Клінічно діагностична лабораторія Інтерсоно у Львові пропонує визначення величезної кількості показників біохімічного аналізу крові.

Біохімія крові та ціна - поняття взаємозалежні: чим більше показників аналізу, тим ціна зростатиме, та не слід переживати у лабораторії Інтерсоно для Вас є пакети послуг та різні акційні пропозиції.

Серед них найчастіше визначаються печінкові та ниркові проби.

До маркерів пошкодження печінки відносяться:

 • загальний, прямий і непрямий білірубіни;
 • ферменти АЛТ, АСТ, ГГТ;
 • лужна фосфатаза;
 • загальний протеїн;
 • альбумін.

До ниркових проб відносять:

 • креатинін;
 • сечовина,
 • сечова кислота.

Визначення рівня амілази та ліпази крові дасть можливість оцінити функціональний стан підшлункової залози, а лактатдегідрогенази – стан серцевого м’язу.

З допомогою біохімічного аналізу можна також провести дослідження окремих обмінів:

 • білкового (загальний білок + білкові фракції),
 • ліпідного (холестерин, тригліцериди, ліпопротеїди високої, низької та наднизької щільності, коефіцієнт атерогенності),
 • вуглеводного (глюкоза, глюкозотолерантний тест).

При виникненні в організмі гострого та хронічного запальних процесів доречно провести аналіз крові на ревмопроби.

Одним з найпопулярніших біохімічних тестів є визначення рівня глюкози. Він входить у пакети комплексного обстеження жіночого і чоловічого організмів. Чому ж лікарі радять його проводити? Тому що 46,5 % хворих на діабет ІІ типу (його ще називають набутим) не здогадуються про свій діагноз. Хвороба тривалий час має прихований перебіг і поступово руйнує організм. Тому так важливо контролювати рівень глюкози.

Спеціалісти Інтерсоно радять не займатися самолікуванням і завжди прислуховуватися до порад Вашого лікаря, який визначить які саме показники потрібно проконтролювати, та з якою періодичністю. З метою профілактичного обстеження біохімічний аналіз крові рекомендується проводити 1 раз на рік.
search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com