Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

160225 0646

Грудне вигодовування

Грудне вигодовування: щастя для двох!

Малюк, який щойно з’явився на світ, такий кріхітний та вразливий... Він так потребує маминого тепла та піклування. Звісно йому необхідне і молоко. Щоб грудне вигодовування почалося успішно, принесло лише гармонію та радість мамі та щє такій крихітній дитинці, потрібно все робити правильно з перших хвилин після народження.

Основні переваги грудного вигодовування

Говорити про користь грудного молока можна нескінченно, але основні переваги слід виділити. Ось вони:

 • молоко складається тільки з найцінніших компонентів для гармонійного розвитку маленького організму. Серед найголовніших слід виділити вуглеводи у вигляді лактози, яка допомагає засвоювати залізо і кальцій, а також формувати нервову систему; пребіотики, які допомагають налагоджувати травлення та імунітет;
 • склад молока змінюється, на кожне годування малюк отримує молоко такого складу, якого потребує організм саме в цей момент;
 • температура молока завжди така, яка потрібна для годування;
 • молоко заспокоює і має знеболюючий ефект.

Неоціненна користь грудного вигодовування (ГВ) є і для мами. Найголовнішою перевагою (окрім, звичайно, задоволення) є те, що під час годування під дією гормону окситоцину скорочується матка, і вже в короткі сроки вона набуде свого звичного розміру. Це дуже важливо для жіночого здоров’я.

Звісно вагомою перевагою грудного вигодовування є і психологічний фактор: мама і малюк частіше перебувають поруч, обмінюються теплом, дитинка відчуває себе захищеною і впевненною, що цей світ безпечний, і це дарує гармонійний розвиток.

Найголовніший секрет успішного ГВ досить простий. Усі лактологи вголос кажуть, що для цього потрібно… ВЕЛИКЕ БАЖАННЯ годувати грудьми. А все решта - труднощі, які вирішуються, прикладаючи трішки зусиль.

Поради щодо грудного вигодовування

Ось декілька порад, які є простими, але тим не менше дуже важливими задля успішного становлення ГВ:

 1. Не догодовуйте сумішшю у перші дні. Малюку досить тих краплин молозива, які є, адже воно є дуже поживне, а шлунок ще дуже маленький. Просто частіше прикладайте малюка до грудей. Це стимулюватиме прибування молока.  Декілька фактів про молозиво: це унікальний продукт, зроблений маминим організмом спеціально для цього малюка, який народився саме в цей термін. Він забезпечує усі потреби малюка, сприяє розвільненню стільця, що допомагатиме малюку почиститись від меконію (первородний кал). Це єдиний продукт, який містить живі клітини.
 2. Коли врешті прибуде молоко на 2-3 день, малюк сам обере кількість молока, потрібну саме йому. Смоктання з пляшечки може спричинити не лише неправильний захват соска в майбутньому, а й відмову від грудного вигодовування.
 3. Слідкуйте за правильним прикладанням. Це вбереже від тріщин під час грудного вигодовування, а також забезпечить малюка повноцінною порцією молока. Дитинка має широко відкрити ротика і асеметрично захопити більшу частину соска з ареолою, язичок має бути знизу. Під час смоктання чути має бути лише ковтання, рухатись повинна лише нижня щєлепа.
 4. Якщо молока досить, не сціджуйся. Це призведе до гіперлактації, адже молока прибуває стільки, скільки малюк потребує, а сцідження дає сигнал мозку, що треба щє більше молока.
 5. Лактаційний криз - це період, коли дитина переходить на  більшу порцію молока, а груди не встигають так швидко його виробляти. Це явищє тимчасове і супроводжує усіх під час ГВ. Тут головне - не нервувати, адже стрес зменшує лактацію. Частіше прикладання і контакт “тіло до тіла” вирішує цю проблему дуже швидко.
 6. Закупорка молочних проток - так, це неприємне явищє. Часом це призводить до неприємних наслідків. Потрібно прийняти душ і розмасажувати місце, де відчувається ущільнення. Потім прикласти малюка або сцідити. Важливо знати, що  малюк випиває найбільше з тієї долі, навпроти якої знаходиться його борідка. Це допоможе у виборі пози для прикладання. Якщо не допомогло, обов'язково зверніться до спеціаліста. Він допоможе швидко вирішити цю проблему і зменшити ризик запалення залози чи навіть маститу. Ніколи не жартуйте з цим явищєм!
 7. Носіть зручну білизну для годуючих мам. Це допоможе зберегти форму грудей, дає можливість зручно годувати малюка будь-де та будь-коли.
 8. Пам'ятайте про своє зручне положення. Це не тільки дозволить зробити процес комфортним, а також дасть змогу гормону окситоцину вироблятися без перешкод.
 9. Годуйте малюка у різних позах, щоб вивільняти різні долі молочної залози. Так не буде застоїв, а молока буде більше.

Попри усі поради, часом буває, що налагодити грудне вигодовування молодим мамам буває нелегко. Вони жаліються на тріщини сосків, набрякання грудей. В декого молока багато, а хтось стаждає від його нестачі. Найчастіше такі проблеми вирішує спеціаліст - лактолог, який знає усі секрети налагодження грудного вигодовування у кожній конкретній ситуації.

“Інтерсоно” допоможе із грудним вигодовуванням!

В медичному центрі “Інтрерсоно” завжди можна отримати консультацію спеціаліста. Крім цього, можна відвідувати лекції про грудне вигодовування в “Школі відповідального батьківства”.

Отже, підсумовуючи усі поради, пам'ятайте, що грудне вигодовування має приносити радість для мами. Тоді малюк отримає максимум користі. Завжди і всюди зберігайте спокій,  лактація не любить стресу.

Медичний центр “Інтерсоно” бажає Вам довгого та щасливого грудного вигодовування.

 

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com