Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

160225 0646

УЗД діагностика

uzd-diahnostyka

УЗД під час вагітності

УЗД або ультразвукове дослідження – основний метод інструментальної діагностики патологій плоду та матері. Під час роботи апарату генерується високочастотне звукове випромінення, яке направляється у вигляді променю до органів та тканин. Більша їх частина відображається та сприймається датчиком УЗД. Комп’ютер моделює зображення органів малого тазу, матки, плідних оболонок і плоду на основі аналізу інтенсивності відображеного випромінення. В окремих випадках проводять дослідження молочних залоз.

Чи шкідливе УЗД?

Існує думка, що УЗД шкідливе для ненародженого малюка. Ці чутки викликають у майбутніх матусь страх та почуття провини під час відвідування кабінету ультразвукової діагностики. Але насправді це не так. У 2009 році міжнародні професійні організації (у тому числі й ISUOG) дійшли згоди, що використання В- режиму та М-режиму у пренатальній сонографії є безпечним на всіх термінах вагітності, адже їх акустична потужність є обмеженою.

При обстеженні в І триместрі вагітності краще обирати трансвагінальну ехографію. Вона надає високу якість зображення елементів плідного яйця. Крім того таке УЗД є більшим комфортним для пацієнток. Що стосується більш пізніх термінів вагітності (8-10 тижнів і більше), то у цей період варто віддавати перевагу трансабдомінальній ехографії. Це найбільш достовірний метод визначення локалізації плодового яйця у цей час.

УЗД: здоров’я не має ціни

УЗД-діагностика для вагітних проводиться 3 рази обов’язково та 1 раз за рекомендацією. Перше з них проводиться для:

  • підтвердження факту вагітності;
  • визначення кількості плодів;
  • виключення позаматкової та завмерлої вагітності, пухлин, внутрішніх кровотеч та захворювань трофобласту.

Друге ультразвукове дослідження необхідно проводити в період з 11 до 13 тижня вагітності. Під час нього проводиться скринінг на вроджені та спадкові аномалії розвитку. Експертне УЗД у 18 – 21 тиждень проводиться для експертної оцінки патології серця, скелетних дисплазій дитинки. УЗД в період між 30 – 35 тижнями проводять для визначення положення плоду, оцінки темпів розвитку дитини, вимірювання кровотоку в судинах матки та діагностики фетоплацентрної недостатності.

Подібні рекомендації щодо УЗД діють лише щодо вагітних, які повністю здорові, виношують одного малюка, не мали проблем із жіночим здоров’ям у минулому та яких нічого не турбувало останнім часом. УЗД в «Інтерсоно» - європейському медичному центрі - проводиться для різних категорій жінок. Тут раді прийняти жительок Львова, Ужгорода та інших українських міст. Покладатися на поради подружок чи інформацію з Інтернету не варто, краще порадитися з лікарем, який супроводжує під час вагітності. Він визначить строки та кількість необхідних УЗД у Львові в «Інтерсоно».

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com