Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

160225 0646

УЗД плоду

Ультразвукове дослідження під час вагітності ­ не така вже і проста справа, як здається на перший погляд. По­перше, це дуже сентиментальний момент ­ побачити свого малюка задовго до народження. По­друге, це дуже важливий етап в плані діагностики правильного розвитку дитини і стану здоров'я вагітної.

На сьогоднішній день, в інформаційному просторі ходять наполегливі «чутки», що ультразвукове дослідження може бути дуже шкідливим для ще не народженого малюка, що викликає у майбутніх матусь відчуття страху і провини при кожному відвідуванні кабінету ультразвукової діагностики.

У 2009 році міжнародні професійні організації, в тому числі й ISUOG (The International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology, ­ наукова організація, яка впроваджує та забезпечує безпечне медичне обслуговування, високоякісну науково­дослідницьку роботу в галузі діагностичного обстеження, необхідного в сфері охорони здоров’я жінки) досягли угоди, що використання В­режиму та М­режиму у пренатальній сонографії є безпечним на всіх термінах вагітності. Немає жодного наукового, визнаного експертними організаціями, доказу шкоди від ультразвукової діагностики.

Але відомо, що будь­які ліки або дослідження можуть бути корисними, чи шкідливими ­ справа тільки в дозі. Зміїна отрута в рані ­ одна справа, а в мазі проти радикуліту ­ зовсім інша. Рентгенівське дослідження проводиться мільярдам людей щорічно, хоча всі знають, що опромінення може бути смертельно небезпечним. І саме тому існують норми опромінення, частота проходження рентгенологічних досліджень, флюорографії, рентгенотерапії.

Так само для ультразвукового дослідження є покази, коли явна користь перевищує сумнівну шкоду.

Майбутній мамі в нашій країні пропонують зробити 2 обов’язкових ультразвукових дослідження та 1 рекомендоване: перше в терміні 11тижнів та 1 день до 13 тижнів та 6 днів, друге – в терміні вагітності від 18 тижнів до 20 тижнів та 6 днів, ще одне в терміні 30­35 тижнів.

В 11-­13 тижнів УЗД спрямовано на пошук ознак, пов’язаних з можливими вадами розвитку плода та його хромосомними аномаліями, а також з такими небезпечними для вагітності та самої матері станами, як пухлини, трофобластична хвороба, багатоплідна вагітність, завмерла вагітність, внутрішні кровотечі тощо.

Мета ультразвукового дослідження у 18­-21 тижні вагітності – оцінка анатомо­ морфологічної будови плода для діагностики вродженої та спадкової патології. Ультразвуковий пренатальний скринінг у II триместрі вагітності включає: фетометрію (вимірювання розмірів плода), анатомо­морфологічну оцінку плода з метою допологової діагностики вад розвитку та інших патологічних станів плода (гемолітична хвороба плода, діабетична фетопатія, інфекції тощо), пошук ехографічних маркерів хромосомних аномалій, спадкових пуповини, кількості та якості навколоплідних вод.

Ультразвукове дослідження в термінах 30­-38 тижнів проводиться за показами, з метою оцінки стану плода, виявлення вад розвитку плода, що пізно маніфестують, вибору тактики подальшого ведення вагітності, терміну та способу розродження та своєчасного надання спеціалізованої медичної допомоги новонародженим. При проведенні УЗД у ІІІ триместрі доцільно використовувати доплерометрію та КТГ.

Але ці рекомендації дійсні лише для вагітних, які виношують одну дитинку (одноплідна вагітність), повністю здорові (не мають захворювань серцево­судинної, ендокринної, легеневої систем, тощо), не мали проблем із жіночим здоров’ям в минулому (запальні процеси, безпліддя, самовільні викидні, завмерлі вагітності, позаматкові вагітності, пухлини, тощо), яких нічого не турбувало протягом даної вагітності (біль внизу живота, кров’янисті виділення з піхви різної інтенсивності, виражений ранній токсикоз, тощо).

Тому ми радимо не покладатися на поради коліжанок, рекомендації, витягнуті з інформаційного хаосу інтернету, а проконсультуватися з лікарем, який супроводжує Вашу вагітність, щодо правильних термінів і правильної кількості проведення УЗД саме для Вас і Вашого малюка.

Легкої вам вагітності! І нехай кожне УЗД буде виключно радісним!

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com