Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

160225 0646

Мамографія/консультація мамолога

Для чого Вам потрібно пройти мамографію?

Жінка завжди вважалась берегинею роду. Від здоров'я жінки залежить спокій і добробут у сім'ї, продовження роду.

Проблемам, пов'язаним з раком молочної залози, сьогодні приділяється все більше уваги. На жаль, незважаючи на численні заходи та кампанії, організовані навіть на державному рівні, до цих пір ця хвороба забирає щорічно мільйони жіночих життів. Входячи в оману, жінки по всьому світу втрачають дорогоцінний час або на ігнорування симптомів, або на самолікування, що призводить до найсумніших наслідків. Рак грудей вважається вбивцею No 1 серед жінок.

Самообстеження ­ - це найдоступніший і найдешевий метод дослідження молочних залоз для жінок будь­якого віку, що дозволяє контролювати стан молочних залоз в інтервалах між відвідинами мамолога, але не замінює мамографію, УЗД та інші методи діагностики. Самообстеження необхідно проводити кожен місяць у першій половині місячного циклу на 2­3 день після закінчення менструації. У разі відсутності менструації, Ви можете вибрати будь­яке число місяця, і кожен місяць в цей день проводити обстеження своїх молочних залоз.

Скринінг ­ - періодичне мамографічне обстеження здорових жінок старше 40 років з метою раннього виявлення захворювання на рак молочних залоз. Проведення скринінгу дозволяє проводити ранню діагностику, що сприяє зниженню смертності від онкологічних захворювань молочних залоз.

Для діагностики раку молочної залози кожна жінка може вжити таких заходів:

  • 1 раз на місяць проводити самодіагностику на наявність ущільнень у грудях, видимих змін форм і шкіри;
  • 1 раз на рік відвідати мамолога;

Після 40 років раз на 1­2 роки проходити мамографію.

При постановці діагнозу на ранніх стадіях в 94% випадків рак грудей можна вилікувати.

Але відправляючись на своє перше таке обстеження, ви можете трохи нервувати (за різними причинами). Ви напевно чули від своїх подруг, що ця процедура може бути болючою, та й ризик того, що щось виявиться, також змушує переживати. Щоб ви хвилювалися хоч трохи менше, ми розповімо вам, як відбувається мамографія.

Мамографія (мамографічне обстеження) -­ рентгенографічне дослідження молочних залоз за допомогою мамографа. Використання мамографії дозволяє виявити пухлинні утворення до їх клінічного прояву, тобто тоді, коли їх не можна визначити при пальпації. Також мамограма може показати невеликі відкладення кальцію в молочній залозі, що може бути ранньою ознакою раку. Саме тому, мамографія є методом, який здатний виявити захворювання на ранній стадії, проведення регулярних таких обстежень скорочує смертність від онкологічних захворювань на 30%.

Кожна жінка після 40 років повинна щорічно проходити процедуру мамографії або з більш раннього віку, якщо в неї є підвищений ризик розвитку раку молочної залози, а саме: якщо в неї в сім'ї були випадки раку молочної залози або яєчників або у випадку. якщо жінка в минулому отримала променеву терапію в ділянці грудної клітини у зв’язку із злоякісним захворюванням.

Не потрібно лякатися мамографії. Ця процедура виконується досить швидко: займає 15­ 20 хвилин і супроводжується незначним дискомфортом. Вас попросять встати перед мамографом. Спеціально навчений фахівець – ренген­лаборант розмістить молочну залозу між двома пластмасовими пластинами. При цьому жінка протягом кількох секунд відчуває легку компресію молочних залоз, яка необхідна для отримання високоякісних знімків. Мамограма (знімок) робиться для кожної молочної залози в двох проекціях (прямій та косій). В результаті виходить 4 знімки. У кабінеті мамографії з вами не будуть обговорювати результати обстеження. Їх спрямують до вашого лікуючого лікаря­мамолога, який і розповість вам про стан здоров'я ваших молочних залоз і порадить, що робити далі.

Виявлення рентгенологом відхилень на вашій мамограмі не означає винесення остаточного діагнозу. У такому разі проводиться повторне обстеження ­ - вже як діагностичне. При необхідності проводяться додаткові дослідження.

Мамографічне обстеження рекомендовано проходити на початку менструального циклу з 5 по 12 день від його початку. В цей період молочні залози не напружені, більш м'які, і дослідження не тільки менш чутливе, але і більш інформативне для лікаря. Після проведення мамографії, отримані мамограми описуються кваліфікованим лікарем­ ренгенологом. Незважаючи на те, що мамографія ­ це рентгенівський метод діагностики, променеве навантаження на організм є значно безпечним за інші методи діагностики. Ускладнення і патологічні реакції при дослідженні виключені.

Любі жінки, пам'ятайте: чим раніше виявлена хвороба, тим вищі шанси на виживання і виліковування. Рак молочної залози, виявлений на першій стадії захворювання, майже на 95% випадків успішно лікується. Тому багато у чому життя і здоров'я жінки залежить від своєчасного і якісного обстеження, регулярності його проходження після 40 років.

Будьте завжди здорові. Завітайте до нас на мамографічне обстеженя.

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com