Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

intro3

Смак немовляти формується в утробі!

    Нью-Йорк – Американські дослідники зробили цікаве відкриття: смак у дитини формується ще до народження. Вона привчається до їжі, яку полюбляє мати. Отож, медики радять жінкам: якщо ви бажаєте, щоб ваша майбутня дитина охоче їла, скажімо, моркву, їжте моркву у період вагітності.

    Через 21 тиждень після запліднення майбутня дитина важить не більше, ніж банка cola-cola, але вона вже здатна сприймати її смак. Щоб визначити, чи дитина у материнській утробі здатна сприймати присмак через пуповину, дослідники давали вагітним жінкам желатинові капсули із часником. Потім перевіряли, чи воно потрапляє до пуповини і брали поживну рідину на аналіз.

    «Усе дуже просто, – каже Джулі Меннелла, чиї висновки щойно опубліковані у «Педіатричному журналі».  – Відчуття присмаку – це на 90 відсотків запах, отож якщо рідина відгонить часником, значить, дитина його спожила. Таким чином ми простежили, як плід отримує ванілін, аніс, м’яту тощо. Спочатку через пуповину, а потім – з материнським молоком».

    Ідею дослідження доктор Меннелла запозичила від молочних фермерів, котрі побачили, що якщо корова паслася там, де росте дикий часник і цибуля, то її молоко відгонить присмаком цих рослин. Так само з дитиною, причому, як зазначає дослідниця, у дитини стабільна пам’ять про присмак, отриманий від матері, формується ще до народження. Дитина живе і вподобує харчі з таким присмаком. Інакше кажучи, якщо вагітній жінці смакувала капуста броколі, то вельми вірогідно, що й дитині вона смакуватиме.

    Прищеплювати корисні звички

Лінда Бартошак, медична дослідниця Флоридського університету, вважає, що праця доктора Меннелли може мати поважні наслідки, зокрема, сприятиме популяризації корисного харчування: «Якою мірою ми можемо привчити немовля до корисного харчування, якщо воно привчиться до певних присмаків – скажімо, брокколі, моркви, бобів ліма і так далі? Чи ми можемо це зробити? Я гадаю, можемо», – каже Лінда Бартошак.
                                               
 
                                                                         за матеріалами www.radiosvoboda.org
search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com