Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Так все ж, післяродова депресія - блаж чи діагноз?

Іноді щастя та радість від очікування малюка після пологів різко змінюється на відчуття безпричинного смутку. Деякі жінки навіть стикаються з труднощами у догляді за своєю дитиною та піклуванні про неї. При чому на відміну від післяпологової втоми, яка триває кілька тижнів після пологів, післяродова депресія може тривати декілька місяців.

Звідки ж все це береться та чому щастя так різко перетворюється на тугу та апатію?

При зовнішньої простоті пояснення, яке базується на різкій гормональній перебудові організму жінки після пологів, питання залишається відкритим, адже післяпологову депресію переживають тільки близько 15-20% жінок. Багато вчених також пробують пояснювати післяпологовий стан неприродним пологовим процесом (кесарський розтин і т.п.), а також неуважним ставленням пологово-допоміжного персоналу до породіллі, через що не реалізується потреба матері в спілкуванні з новонародженим. Однак багато жінок витримують і ці труднощі, не відчуваючи післяпологової депресії. Тому можна називати безліч можливих зовнішніх факторів, які так чи інакше впливають на стан жінки під час та після пологів, але краще за все концентруватися на тому, що жінка може зробити сама для профілактики депресивного стану або його подолання, у разі зіткнення з ним.

  • Перше й найголовніше – позбудьтеся почуття провини за те, що Вас не радує народження дитини після пологів, прийміть це як свій тимчасовий стан. Крім того, часто жінка, відчуваючи цей стан в незначній мірі, починає лякатися нових відчуттів, тим самим посилюючи та поглиблюючи депресію. Також, якщо Ви схильні до близько-депресивних станів і частої зміни настрою в звичайному житті, слід морально підготуватися до післяпологової депресії. Дозвольте собі бути недосконалою, бути людиною, яка має право на помилки, не звинувачуючи ні себе, ні своїх близьких. Слід просто розслабитися та перечекати цей стан як, наприклад, негоду. У більшості випадків, жінки, які відчували післяпологову депресію, ставали прекрасними дбайливими улюбленими та люблячими матерями.
  • Не соромтеся попросити підтримки у своїх близьких, особливо в тих випадках, коли батько дитини не відвідував психологічних занять для майбутніх батьків і просто не знає про стан жінки після пологів. Часто на тлі потреби розслабитися, у жінки спрацьовує почуття обов'язку перед дитиною, через що втрачається відчуття радості та щастя, яке, до речі, необхідно і Вашій дитині, і Вашому чоловікові навіть більше, ніж фізична турбота. Тому, попросивши своїх близьких про підтримку та допомогу, Ви дбаєте не лише про себе, але і про свою сім'ю.
  • Приділіть увагу якості та регулярності свого харчування. При уявній відсутності апетиту, виділення шлункового соку в порожньому шлунку може провокувати поганий настрій і агресію. Тому навіть при повній відсутності апетиту, намагайтеся їсти нейтральну, але багату корисними речовинами їжу регулярно невеликими порціями. А вже якщо захотілося їсти, та й Ви точно знаєте чого саме - обов'язково насолодіться цією їжею і смак до життя поступово почне повертатися.
  • Дуже часто розслабитися жінці більше допомагає не лежання на дивані, а заняття спортом. Йога, басейн, пробіжка, їзда на велосипеді – це може бути все, до чого лежить душа жінки. При чому, після пологів, жінка може різко змінити свої уподобання, тому не зациклюйтеся на тому спорті, яким Ви займалися раніше, а спробуйте щось новеньке.
  • Ну а прогулянки на свіжому повітрі та ранні підйоми корисні не тільки малюкові, але й відмінно допомагають матусі справлятися з депресивними станами. Тому прогулюйтеся в парках більше та вставайте раніше з задоволенням.

І найголовніше, не стримуйте себе і своїх бажань ні до вагітності, ні під час неї, ні після пологів. Під час перепаду гормонального фону жінці складніше себе контролювати і всі нереалізовані раніше потреби й бажання виходять на поверхню у вигляді істерик, агресії і поганого настрою. Реалізуйте свої сміливі ідеї та грандіозні проекти та будьте щасливі. А у щасливої ​​мами, як відомо, зазвичай бувають щасливі діти.

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com