Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Токсикоз чи «ложка дьогтю в бочці меду»

Щастя від довгоочікуваної вагітності може бути затьмарене нелегким періодом інтоксикації організму жінки. У 80% жінок вагітність супроводжується неприємними відчуттями у перші 12 тижнів виношування дитини. Нудота, блювання та запаморочення, які притаманні для токсикозу, частіше за все проявляються вранці, хоча можуть ускладнювати життя майбутніх мам і протягом дня. Чому ж виникає токсикоз під час одного із найщасливіших періодів життя? На жаль, вчені не можуть виявити точні причини цього явища. Але вважається, що цей стан обумовлений низкою метаболічних, ендокринних та психологічних чинників.

Помірна нудота, при якій блювота відбувається не частіше 2-3 разів на добу, вважається нормальним розвитком вагітності та не шкодить плоду. Однак у випадку більш сильного та нестандартного прояву токсикозу потрібно звернутись до лікаря.

Так, проконсультуватись у лікаря варто у випадку, коли у Вас спостерігаються наступні симптоми токсикозу:

  • Частота блювоти досягла 4-5 разів на день і продовжує зростати
  • Через часте блювання у Вас спостерігається сухість у роті, втрата ваги, зниження тиску, задишка та сильне серцебиття
  • З’явились болі в животі
  • У блювотних масах Ви знаходите домішки крові
  • Ви не відчуваєте руху плоду
  • Температура Вашого тіла стабільно вище норми

При нестандартному протіканні токсикозу лікар проведе УЗД плоду, визначить його серцебиття, рухи, а також проведе допплерівське дослідження маточних артерій та артерій пуповини плоду.

Все це допоможе своєчасно визначити порушення розвитку плоду та зробити все можливе для його збереження. При можливості намагайтесь обирати перевіреного фахівця, адже від нього залежить здоров’я Вас та Вашої дитини. Висококваліфіковані фахівці Медичного центру «Інтерсоно» мають значний досвід як у сфері підготовки жінки до вагітності, так і у процесі виношування плоду, тому з радістю проконсультують Вас та проведуть всі необхідні дослідження плоду на всіх етапах його розвитку. Записуйтесь на консультацію за телефоном 032 295-55-55.

При помірному токсикозі майбутній мамі достатньо приділити більше уваги дієті.

В першу чергу необхідно виключити зі свого раціону смажене, консервоване, солодке, мучне, жирні види м’яса та молочної продукції. І, навпаки, більше вживати овочі та фрукти, цільно-злакові крупи, як не дивно, сухарики (без добавок) та пити більше чистої негазованої води. Їжу бажано вживати невеликими порціями приблизно 6 разів на день. Крім того, існує ще один приємний спосіб покращити самопочуття жінки в період токсикозу, який полягає в тому, що сніданок приносять в ліжко, одразу після пробудження.

І найважливіше, намагайтесь більше знаходитись на свіжому повітрі, відпочивати та не дозволяйте стресам зіпсувати Вам настрій.

Пам’ятайте, що токсикоз мине швидко, і попереду на Вас чекатимуть щасливі дні очікування малюка.

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com