Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

intro3

У Вас дочка? Вітаємо!

Вважається, що батькам дівчинки набагато простіше та спокійніше живеться, а ніж батькам хлопчиків. Адже хлопчики – галасливі бешкетники, а дівчатка – лагідні та поступливі. Проте, навіть якщо це так, погодьтесь, що в сучасному світі при вихованні дітей люди більше звертають увагу на те, чого вони можуть навчити дітей. А комфорт при вихованні дитини, хоча й важливий, але відступає на задній план. Так, сучасні батьки все частіше з любов’ю та розумінням ставляться до ранніх проявів кокетства, витівкам та гіперактивності дітей. У той час як, наприклад, ще в середині ХХ ст. дітей всіляко намагались «загнати» в рамки «моралі» та «пристойної» поведінки в суспільстві. Сучасні діти більш вільні в своїх проявах, що, безперечно, робить їх сильнішими та більш розвинутими. Тенденції говорять про те, що дорослим вже не потрібно витрачати всі свої сили на виховання дитини, а лише навчитись відчувати найбільш актуальні напрямки її розвитку та підтримувати усі її починання.

Здавалося б, все просто. Але на практиці виникає багато питань та сумнівів, які вводять батьків у ступор. Адже кожен батько та мати бажають виключно добра своєму чаду. Але іноді поведінка дитини є настільки неочікуваною та, на перший погляд, дивною, що не усвідомлено виникає бажання зробити вибір замість неї.

Окрім того, попри те, що чоловічі та жіночі ролі змішуються, варто усвідомлювати відмінності у вихованні хлопчиків та дівчаток. У даній статі ми більш детально торкнемось проблеми спілкування батьків із маленькою дочкою та виховання справжньої жінки. Адже, як Ви пам’ятаєте, просто любити маленьку дочку зовсім не достатньо, щоб вона виросла психологічно здоровою особистістю. Тим паче, що у всіх людей є своє розуміння любові, засноване на особистому досвіді.

Напевно, одним із найбільш важливих елементів виховання дівчинки є постійне нагадування їй про її унікальність та неповторність, звертаючи увагу на її таланти, хороші вчинки, мудрість. Лише жінка, яка усвідомлює свою унікальність, буде цікава чоловіку. У такій жінці нема ревнощів, нема бажання влаштувати скандал і вона ніколи не буде страждати від браку чоловічої уваги. При цьому варто уникати порівняння із іншими дівчатками й ніколи не говорити, що вона найкраща, найкрасивіша чи наймиліша. Інакше це може виховати в дівчинці гординю, яка буде заважати їй будувати гармонійні відносини з людьми.

Ніколи не відсторонюйтесь від дівчинки, якщо вона довірила Вам свої думки, таємниці чи секрети. Чим би Ви не були зайняті в цей момент, вислухайте дитину, прийміть її точку зору та ніколи не критикуйте. Це особливо важливо на етапі формування відносин. Повірте, якщо Ви сформуєте довірчий простір до 10-річчя дитини, в подальшому можна буде говорити про перенесення делікатної розмови на вечір, чи прийнявши точку зору дочки, обережно висловити свою.

Для дівчаток особливо важливо відчувати довіру та опору в своїх батьках. Лише якщо у неї є відчуття впевненості в тому, що батьки завжди зрозуміють її почуття та емоції, вона готова розвивати свої природні здібності, і в майбутньому не відмовиться від чоловічої підтримки.

Дівчатка набагато більше, аніж хлопці, потребують турботи. Якщо дівчинка не отримує піклування, вона перестає довіряти оточуючим. Піклування виражається не лише в гарному вбранні, але й в чутливості до її емоційного стану та підтримці в складну хвилину. Спробуйте проявити терпіння та не відсторонюйтесь при перших же відмовах дочки відверто поговорити. Пам’ятайте, що можливість бути відвертою з мамою та батьком дуже важлива для дочки, не дивлячись на те, що іноді дівчинка може замикатись в собі при виникненні проблеми.

Підтримуйте маленьку дівчинку в усіх її починаннях, якими б дивними вони Вам не здавались. Не варто також критикувати дівчинку, якщо вона робить щось нестандартним способом. Зупинивши одного разу її порив, Ви, можливо, назавжди «перекриєте» ї прагнення до творчих починань.

Якщо ж дійсно необхідно сказати дівчинці про те, що вона зробила щось погане, то, в першу чергу, подумайте над формою цього зауваження. Формулювання відношення до неї замініть на формулювання відношення до її дії. Наприклад, «мене так засмутив твій вчинок, тому що …» замість «ти мене так засмутила, як ти могла так вчинити». Формулювання «ти погана» завжди ставить дитину в глухий кут, а «твій вчинок» дозволить зробити правильний висновок. І намагайтесь будувати розмову без підвищення тону. Адже дівчатка дуже чутливі й, розмовляючи криком, будьте готові до того, що доросла дочка буде також кричати, з’ясовуючи з Вами стосунки.

І найважливіше – давайте дівчинці зрозуміти, що Ваша любов до неї безумовна, прийміть дочку такою, як вона є, незалежно від того, чи вона «маленька принцеса» чи «маленька розбійниця». Ви любите її такою, як вона є, а не за досягнення в школі, спорті, музиці тощо. Лише Ви можете виростити гармонійну, красиву, впевнену в собі, в міру емоційну, добру, ласкаву, чутливу і, що найважливіше, щасливу жінку.

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com