Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Ваш малюк народиться здоровим

Ваш малюк народиться здоровим

Усі мріють про здорових дітей. Як правило, свідомі батьки завчасно готуються до вагітності – ведуть активний спосіб життя, відмовляються від алкоголю, харчуються корисною їжею... Та як пересвідчитись, що дитинка у лоні матері розвиватиметься нормально, чи можна про це подбати завчасно?

Сьогодні наукові досягнення дозволяють перевірити генетику чоловіка та жінки, які мають намір стати батьками. Також проводять генетичний аналіз ембріона, навіть у його перші дні життя.

Ембріолог клініки «Інтерсоно» Роксолана Радкевич розповіла про особливості генетичних аналізів, назвала ризики та перерахувала тих, кому насамперед варто звернути увагу на подібний аналіз.

Генетичний аналіз ембріонів

Мова йде про метод, що дозволяє провести повну перевірку, або скринінг геному ембріону ще до перенесення його майбутній мамі. У такий спосіб «відбирають» лише здорові ембріони для майбутньої мами. А ще таким методом у клініці «Інтерсоно» можуть попередити захворювання, спричинені змінами у генетичному матеріалі (порушення числа хромосом, структури хромосом або окремі генні мутації).

Перші вдалі пологи після схожої процедури відбулись у 1990 році. У цьому ж році було здійснено діагностику певних захворювань ще до запліднення, а в 1992 році народилася перша дитина після діагностики важкого спадкового захворювання дихальних шляхів.
Преімплантаційна генетична діагностика дозволяє запобігти народженню дітей з генетичними мутаціями, які можуть призвести до багатьох захворювань, зокрема муковісцидоз, захворювання Тея-Сакса, серповидноклітинна анемія, гемофілія А, міодистрофія Дюшена. У випадку підвищеної ймовірності ризику народження дитини з вродженими аномаліями проводять преімплантаційний генетичний аналіз дев’яти хромосом, зміна кількості яких може призвести до виникнення таких синдромів як Патау, Прадера – Віллі, Едвардса, Дауна, Шерешевського-Тернера та Кляйнфельтера.

Але варто розуміти, що генетичний аналіз ембріонів проводять також із ціллю попередити резус-конфлікт між дитиною та матір’ю.

Генетичний аналіз ембріона можна проводити на етапі дроблення ембріона (6-10 бластомерів), тобто на 5 день його існування. Для цього з використанням лазера роблять отвір у оболонці ембріона, а тоді крізь цей отвір спеціальною голкою для біопсії здійснюють забір клітин з ембріона. Отримані клітини поміщають у спеціальні пробірки для генетичного аналізу та відправляють у лабораторію для подальшої роботи. Інколи для проведення точнішої діагностики окремих захворювань виникає потреба у наявності біологічного матеріалу (крові) майбутніх батьків та близьких родичів.

Весь процес аналізу займає близько 48 годин, після чого ембріологи отримують усю детальну інформацію про генетичний матеріал кожного ембріона.

Генетичні аналізи для майбутніх батьків

У клініці «Інтерсоно» генетичний аналіз також можуть пройти ті жінки та чоловіки, які мають намір стати батьками. Для генетичного дослідження потрібно здати кров або зразок тканини. Після здачі матеріалу для анамнезу, генетики перевіряють його протягом 48 годин, після чого можуть оцінити стан батьків, їх генетичне здоров’я.

Можливість діагностики до настання вагітності є головною перевагою преімплантаційної генетичної діагностики. Вона мінімізує ризик того, що прийдеться переривати розвиток плоду із генетичних причин.

Кому варто провести діагностику:

  • Жінкам, які переступити 34-річний рубіж. Із віком яйцеклітини жінки «старіють» і в них частіше виникають генетичні мутації та порушення цілісності генетичного матеріалу, в результаті чого зростає частота появи ембріонів з порушеним генотипом.
  • Жінкам з первинним невиношуванням. Це може бути пов’язано з аномальним набором хромосом у статевих клітинах чоловіка або жінки.
  • Парам із аутосомно-домінантними захворюваннями або тим, які мають змінену конфігурацію хромосом.
  • Парам із багаторазовим невдалим ЕКО (екстакорпоральне запліднення).
  • Парам, які знаходяться у групі ризику народження дитини зі смертельним захворюванням.

Уникнути генетичних захворювань, якщо вони вже є, – неможливо. Генетичне захворювання саме по собі не лікується, можна лікувати лише симптоми цього захворювання. Але аналіз, запропонований у нашому медичному центрі дозволяє «відібрати» лише здорові ембріони, тим самим не переносити майбутній мамі хворий ембріончик, а тому гарантує вам та вашому малюку здорове, щасливе та безтурботне дитинство.

 

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com