Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

intro3

Вчені склали "смакову карту" мозку

   Кожен з п'яти смаків, які можуть відчувати ссавці, має в мозку своє власне "представництво" - групу нейронів, що реагують тільки на конкретний смак, пише група американських учених під керівництвом Чарльза Цукера з Колумбійського університету в статті, опублікованій в журналі Science.

   Раніше ця група досліджувала, як розподілені і як функціонують клітини-рецептори на язиці.

   В результаті вчені встановили, що кожен смак - гіркий, солоний, солодкий, кислий чи смак умами ("п'ятий" смак, який мають білкові речовини) - активізує строго певну групу "своїх" клітин, які "налаштовані" тільки на один смак.

   В рамках нового дослідження Цукер і його колеги вирішили з'ясувати, як розподілені клітини, що відповідають за смакові відчуття в мозку.

   В експерименті на лабораторних мишах учені використовували флуоресцентні барвники, за допомогою яких вони могли візуалізувати активність нейронів, стежачи за пофарбованими молекулами в клітинах.

   На язик миші, знерухомленої наркозом, вчені впорскували штучну слину, що містить гірку речовину. Після цього в мозку гризуна активувалася певна група нейронів, причому та ж сама група нейронів "відгукувалася" на інший тип гіркої речовини, а на солодкі, кислі і солоні смаки ця ділянка не реагувала.

   Таким чином вчені зробили висновок, що кожен з смаків має своє "посольство" в мозку.

   "Кожен смак представлений в мозку своїм власним окремим полем, являючи собою смакову карту мозку", - йдеться в статті.

   Це відкриття, зазначають вчені, відкриває нові можливості для маніпуляцій зі смаковими відчуттями, а також для більш точних вимірювань сили смакових відчуттів.

   Раніше повідомлялося, що американські вчені прийшли до висновку, що у людей, які сидять на дієті мозок поглинає власні клітини.

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com