Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

intro3

Вічне жіноче питання «що робити з ПМС»

Стан передменструального синдрому (ПМС) регулярно вибиває із колії в тій чи іншій мірі майже кожну жінку. Щомісяця, за кілька днів до настання менструації, міліони жінок мають неприємні відчуття, сила яких може варіюватись від легко нездужання до дикого неконтрольованого болю, який супроводжується підвищеною чутливістю молочних залоз, здуттям живота, дратівливістю, плаксивістю, ломотою у всьому тілі, температурою, головним болем чи нападами безпідставного хвилювання, від яких хочеться лізти на стінку. При чому це все може поєднуватись у різних комбінаціях. В одних жінок ці симптоми зникають із початком менструації, а в інших із її завершенням.

Згідно статистики таке поняття як ПМС добре відомо близько 90% жінок у віці від 13 до 50 років. Але лише 10% страждають від надмірно виражених симптомів. При чому пік вираження ПМС припадає на вік 30-35 років.

Як би це дивно не звучало, але єдиної точки зору щодо виникнення причин ПМС, сучасна медицина так і не запропонувала. Більшість лікарів вважають, що це пов’язано із гормональним фоном, який різко змінюється із 21 по 28 день циклу, що пов’язано із овуляцією. А це призводить не лише до змін в організмі, але і до зміни самопочуття жінки. Крім того, існують теорії щодо обміну спеціальних речовин у головному мозку жінки, які впливають на настрій.

У ситуації невизначеності щодо причин виникнення ПМС тішить те, що експерти сходяться в тому, що зміна способу життя значним чином може вплинути на протікання синдрому. Серед основних принципів наступні:

Спробуйте уникати стресових ситуацій. Хоча стрес і не є прямою причиною ПМС, але він може погіршити негативні прояви синдрому. А якщо емоційне напруження пов’язане із подією, від якої не можна просто відмовитись (наприклад, на роботі), то буде корисним навчитись абстрагуватись від проблеми, припустимо, на тиждень. Пам’ятаєте знамениту фразу Скарлет: «Я подумаю про це завтра»? окрім того, якщо у Вас є така можливість, то в пік ПМС залиштесь вдома та проведіть час у спокійній атмосфері, прийміть ванну із морською сіллю та ароматичними маслами.

Скоротіть вживання кофеїну, рафінованого цукру та соди хоча б під час передменструального періоду. Ці продукти пов’язані із такими емоційними та психологічними симптомами як безсоння, напруга та тривожність, а також підвищення апетиту, болю та набряків.

Зробіть фізичні навантаження регулярними. Заняття спортом підвищать загальний тонус організму та зменшать прояви депресії. А під час ПМС, активні тренування можна замінити прогулянками в парку.

У жодному разі не пропускайте прийому їжі та їжте 4-6 разів протягом дня невеликими порціями. Варто також дотримуватись раціонального харчування із пониженим вмістом м’яса, особливо жирного, та виключити консервовані й мариновані продукти. Надавайте перевагу овочам, фруктам, хлібу з висівками, морській рибі, горіхам тощо.

Обов’язково висипайтесь. Якщо в звичайні дні можна іноді й недоспати, то в перед менструальний період та під час менструації 8-9 годин сну є обов’язковими для хорошого самопочуття та настрою.

Серед методів нетрадиційної медицини можна звернути увагу на протинабрякову дію петрушки, сприятливий вплив насіння льону на ШКТ. При підвищеному тиску допоможе настоянка глоду, а при пониженому – настоянка елеутерококу, лимонника та женьшеню. Корисними будуть і фіто чаї. Ромашка, меліса, звіробій, собача кропива та валеріана допоможуть розслабленню; відвар із листя кульбаби, м’яти, ведмежих вушок як знеболювальне та проті судомне; відвар хвоща польового діє як сечогінне.

Багато експертів також впевнені в сприятливому впливі кальцію та вітаміну В6 на ендокринну систему.

Тому варто подумати й про забезпечення свого організму вітамінами та мікроелементами у вигляді хороших полівітамінних комплексів. Однак захоплюватись синтетичними препаратами та харчовими добавками не варто. У тому випадку, якщо Ви вирішили приймати декілька препаратів одночасно, рекомендуємо проконсультуватись із лікарем.

І запам’ятайте, милі жінки, Ви не повинні страждати під час перед менструального періоду та під час менструації. Якщо симптоми ПМС виражені у Вас дуже сильно, Ви не можете позбавитись від них перерахованими нами методами, обов’язково зверніться до лікаря. Але якщо симптоми більше схожі на стан капризної дівчинки, можливо варто просто побути в спокійній обстановці, випити трав’яного чаю та почитати улюблену книгу? І будьте певні, все буде добре!

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com