Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

intro3

Все, що їсть мати - їсть немовля

Після появи малюка багато мам, які прийняли рішення годувати груддю, відчуваючи величезну відповідальність перед дитиною, дуже непокояться з приводу раціону свого харчування. Адже неправильне харчування мами в більшості випадків призводить до різних проблем з ШКТ у малюка. Перед обличчям цієї відповідальності, мами готові кидатися з крайності в крайність. Чи то обмежувати себе в їжі, чи то їсти все, до чого звикла раніше, аргументуючи тим, що тварини не змінюють раціон харчування з появою малюка. У будь-якому випадку, необхідно заспокоїтися та знайти золоту середину.

Почнемо з підтвердження необхідності турботи про травлення малюка. Адже ферментативна система новонародженого ще тільки розвивається і не здатна перетравити всі ті блага цивілізації, до яких організм дорослої людини толерантний. І малюкові значно полегшить життя те, що мама віддасть перевагу продуктам свіжим, без консервантів, канцерогенів, хімічних добавок і не рафінованим. Звичайно, матусям, які люблять їжу з фастфуду, буде нелегко впоратися зі своїми уподобаннями, але витримуючи дієту, можливо, і сама мама відчує себе краще без смаженої картоплі, солодкої газованої води, кави та алкоголю.

Що стосується продуктів, які рекомендуються в дієті годуючої мами з перших днів життя дитини, то в інтернеті існує незліченна кількість таблиць з поступового впровадження продуктів. Проте слід бути обережними та дотримуватися головного правила додавання продуктів в раціон - «не нашкодь», яке полягає в тому, щоб спробувати продукт і спостерігати за реакцією малюка 1,5-2 дні.

А ось продукти, які не рекомендуються годуючим мамам, слід дійсно виключити зі свого раціону. В основному це або шкідливі продукти (для всіх людей), або продукти алергенні, або викликають бродіння в кишківнику. Краще захистити крихітку в її перші дні, тижні та місяці від випробувань свербежу від алергії або кольок, і дати можливість маленькому кишківничку та ферментативній системі трохи зміцнітися та сформуватися. До алергенів належать цитрусові, червоні та яскраво-помаранчові фрукти, овочі та ягоди, а також мед, шоколад, молоко, какао, арахіс, яйця та згущене молоко. А ось капуста, виноград, бобові й цукор викликають бродіння. Але не варто сліпо вірити таблицям і рекомендаціям, і якщо малюк не схильний до алергій, то чому б не вводити в раціон такі продукти як банани, наприклад. Адже в одних малюків вони викликають жорстку алергію, а інші легко перетравлюють ці тропічні ласощі.

І ні в якому разі не варто турбуватися про те, що Ви не стали їсти продукт, який можна було їсти вже кілька тижнів. Повірте, природа розумна і продумала навіть випадок напівголодного життя матері під час вигодовування. Так, наприклад, спочатку вигодовування корисні речовини в молоці матері надходять із запасів, накопичених під час вагітності. Тобто дитина отримає все, що їй необхідно. Головне - не нашкодити новими продуктами та їх кількістю, адже переїдання також негативно позначається на розвитку маленького організму.

Більш того, ми розвінчаємо ще один міф, який стосується правила «необхідно щільніше та жирніше поїсти після годування, щоб молоко було».

Насправді, жир природним способом і дозовано потрапляє в молоко. І ані жирність їжі, ані її кількість не впливають ні на жирність молока, ні на його кількість. Тому, вживаючи нежирні сорти м'яса в абсолютно невеликих кількостях і відмовившись від згущенки, матуся здатна не тільки забезпечити малюка всіма необхідними речовинами, але і привести своє тіло в норму після пологів.

Насолоджуйтесь часом спілкування зі своєю дитиною через Ваші груди. Адже це другий за важливістю період в житті Вашої і малюка після вагітності. І найбільш гармонійним буде це спілкування в наповненому любов'ю та спокійному стані мами, навіть якщо вона з'їла якийсь зайвий продукт. Тому не докоряйте собі за помилку та не зациклюйтеся на правилах і догмах, а відчувайте своє тіло і малюка та проявляйте любов. Це принесе набагато більше користі Вам та Вашим близьким.

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com