Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

intro3

Вся правда про гормональні контрацептиви

Як ми вже говорили у статті про контрацептиви, найбільш ефктивним методом контрацепції є гормональні препарати.

Механізм гормональної контрацепції полягає у впливі на овуляційний цикл шляхом підвищення концентрації одного чи кількох гормонів в організмі жінки, у результаті чого пригнічується розвиток яйцеклітини, утруднюється транспортування яйцеклітини в слизову матки, а також транспортування сперматозоїдів через шийку матки.

Залежно від показань до застосування, жінки використовують комбінаторні оральні контрацептиви (КОК), міні-пілі та ін’єкції.

КОК - комбіновані оральні контрацептиви

містить синтетичні естерогени і гестагени. Разом із запобіганням вагітності, ці препарати зменшують болі при менструації та знижують ризик захворювання раку ендометрію та яєчників, а також доброякісних захворювань грудей та яєчників. Однак, прийнявши рішення використовувати препарати із групи КОК, варто вкрай уважно слідкувати за своєчасним прийомом препарату, оскільки пропустивши час прийому, можна звести на нівець його дію.

Міні-пілі

є альтернативою КОК для жінок, які з певних причин не можуть приймати комбінаторні препарати (наприклад, матері, які годують). Ці препарати містять мікродози лише прогестину, завдяки чому є менш ефективними, аніж КОК. Але при цьому міні-пілі менше впливають на загальний стан жінки.

Що стосується ін’єкцій, капсул і гормональних спиралей, то ці види гормональних контрацептивів позбавляють жінку від занепокоєння щодо своєчасності прийому препарату та деякого негативного впливу КОК. Так, ін’єкція гормонального препарату підшкірно вводиться приблизно один раз на три місяці. Застосовувати ін’єкції для контрацепції можуть навіть матері, що годують, але завагітніти після такого методу можна лише після тривалої перерви (до 2-х років). Окрім того, серед недоліків ін’єкції є зниження лібідо та можлиість виникнення депресії.

Капсули з гормональним препаратом

імплантуються на кілька років, а дія препарату розпочинається вже після 24 годин з часу введення. Серед негативних характеристик капсул можна назвати, мабуть, лише складність їх видалення із тіла жінки.

Гормональні спіралі

є більш ефективним аналогом звичайних внутрішньо маткових спіралей за рахунок гормону левоноргестрела, що міститься в пластиковому циліндрі. Попри те, що гормональні спіралі здаються зручним засобом, вони підходять обмеженій кількості жінок. Так, окрім ряду протипоказань, які притаманні звичайним спіралям, гормональні спіралі можуть спровокувати порушення менструального циклу: дуже сильні або ж навпаки незначні місячні. А в деяких жінок спостерігається або повна відсутність місячних, або ж міжменструальні кров’яні виділення. Тому перш ніж прийняти рішення про застосування гормональної спіралі, потрібно все зважити та звернутись за консультацією до спеціаліста. За 5 років роботи із гормональними спіралями «Мірена» (Німеччина) фахівці Медичного центру «Інтерсоно» мають значний досвід для розуміння показнь та протипоказань для застосування цього виду контрацептивів.

Вибір методу контрацепції залежить від мотивів партнерів, стану здоров’я, матеріального добробуту, зручності застосування, терміну бажаного заплідння/зачаття та ряду інших факторів. Усі методи та препарати гормональної контрацепції мають ряд протипоказань через специфіку застосування, склад тощо. Тому досвід подруги в застосування препарату може зовсім не підходити Вашому організму. Довіртесь лікарю-фахівцю та пройдіть попереднє обстеження для призначення гормональних препаратів.

Спеціалісти Медичного центру «Інтерсоно» із задоволенням допоможуть Вам визначити гормональний контрацептив, який найбіьше відповідає особливостям Вашого організму та Вашим потребам. Записуйтесь на прийом до лікаря за телефоном (032) 295-55-55.

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com