Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

intro3

Захисні властивості вітаміну D

15 жовтня 2008. в the American Journal of Epidemiology були опубліковані результати дослідження, проведеного вченими з клініки Mt Sinai в Торонто -вони виявили, що вітамін D, що отримується завдяки сонячному світлу або відповідними харчовими добавкам, захищає організм від пухлин молочної залози з позитивними і негативними рецепторами естрогену і прогестерону.

Христина М. Блекмор (Kristina M.Blackmore) та її помічники порівняли 759 хворих на рак грудей і 1135 здорових жінок, вік учасниць дослідження був приблизно однаковим. У 450-ти жінок були відзначені позитивні рецептори естрогену і прогестерону, 110 випадків раку були естроген-позитивними і прогестерон-негативними, уї 199 жінок спостерігалися естроген-і прогестерон-негативні рецептори. Для отримання інформації про тривалість дії сонячних променів і вживанні вітаміну D з їжею або з відповідними харчовими добавками використовувалися опитування по телефону.

Вчені відзначили, що велике споживання вітаміну D істотно знижує ризик виникнення раку молочної залози з естроген-і прогестерон-позитивними рецепторами. У жінок з естроген-позитивними і прогестерон-негативними рецепторами, а також у хворих з негативними рецепторами естрогену і прогестерону теж спостерігалися зміни, але з урахуванням усіх аналізованих показників вони виявилися недостатніми. Вживання харчових добавок вітаміну D в молодості зменшувало ймовірність розвитку пухлини з позитивними рецепторами естрогену і прогестерону.

«Отримані результати свідчать про те, що прийом вітаміну D на початку життя скорочує ризик виникнення раку молочної залози, незалежно від статусу рецепторів естрогену і прогестерону», приходять до висновку автори дослідження.«Незважаючи на те, що значні успіхи спостерігалися у жінок з рецептор-позитивним на рак (найбільша підгрупа учасниць), подібні зміни відзначалися і у жінок з рецептор-негативним на рак і у хворих зі змішаним видом пухлини. Два останні види раку в подальшому слід вивчити більш детально».

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com