Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Заморозь свої яйцеклітини – збережи свою кар’єру!

Заморозь свої яйцеклітини – збережи свою кар’єру!

Як не втратити можливість бути матір’ю онкохворим, одиноким та зайнятим власною кар’єрою жінкам

Відкладене материнство (відтерміноване материнство, «отсроченное материнство», соціальний фрізінг, social freezing, вітрифікація ооцитів) – це інноваційна технологія збереження яйцеклітин, яка дає можливість жінці відкласти вирішення питання про народження дитини.

Репродуктивний потенціал жінки, дарований природою – 350 тисяч яйцеклітин, з яких зрілими виявляються не більше 300-400. При цьому період високої якості всіх ооцитів (яйцеклітин) припадає в середньому на вік від 17 до 27 років. Далі - з 28-37 років, вже не всі ооцити, що вивільняються під час овуляції, високої якості, і, не факт, що всі вони виявляться життєздатними.

Потрібно врахувати, що з віком жінки яйцеклітини зазнають значні зміни на генетичному рівні. Їх якість невблаганно знижується (з 35-річного віку), у зв'язку з чим процент патологічних і не здатні до подальшого розвитку ембріонів стрімко зростає. У 40 років – їх 80%, а в 43 – вже 95%. Тобто, у жінки 43-44 років з 5 ембріонів тільки 1 буде генетично повноцінним. Матка може виносити вагітність, але якість яйцеклітин погана (до 70 % зростає вірогідність розвитку хромосомних патологій – синдромів Дауна, Патау, Едвардса)…

 • Чому ж ми дбаємо про майбутнє – і будуємо карєру, відкладаємо кошти на «пенсію», забезпечуємо себе житлом і забуваємося про найцінніше – про можливість народження дитини?
 • Чому ж ми продовжуємо сприймати онкологічні захворювання та подальшу хіміотерапію як вирок майбутньому материнству?
 • Чому ж ми стаємо старшими з кожним днем – і не забезпечуємо зменшення ризику виникнення можливих вад розвитку у наших майбутніх дітей?
 • Адже можна зберегти повноцінні яйцеклітини сьогодні для того, щоб народити «завтра» - за допомогою так званого «відкладеного материнства» або «соціального фрізингу».

Варіанти збереження здатності до запліднення у жінок:

 • Медичні – застосування агоністів ГнРГ одночасно з хіміотерапією
 • Хірургічні – оофоропексія перед призначенням променевої терапії на ділянку малого тазу
 • Кріоконсервація – вітрифікація ооцитів, кріоконсервація ооцитів, дозрівання ооцитів in-vitro, кріоконсервація тканини яєчника

Якщо розглянути процес алегорично, то збереження свого біологічного матеріалу – це не більш ніж страховка на майбутнє. Ми ж купуємо страховку при купівлі нового автомобіля? Це не означає, що водій відразу втрачає над собою контроль і починає порушувати правила на дорогах, збираючи одне ДТП за іншим. Така ж ситуація і у випадку вітрифікації ооцитів – якщо жінка не готова стати матір'ю в даний момент часу, або вона народила першу дитину і хоче почекати з народженням другої, вона має повне право відкласти ці плани на майбутнє. І благополучно виконає свою материнську місію, коли всі її соціальні, фінансові, кар'єрні плани будуть досягнуті. Але якщо, все ж таки, вік заважатиме здійсненню материнської на допомогу завжди прийдуть її власні ооцити. Не ооцити донора, а генетично рідні клітини.

Можливість тимчасово відкласти сімейні плани, без шкоди для здоров'я майбутнього потомства, з'явилася завдяки інноваційній методиці вітрифікації – надшвидкого заморожування яйцеклітин, сперми, ембріонів при наднизькій температурі. При такій технології рідина всередині клітин не кристалізується, а відразу переходить в аморфний стан, що забезпечує цілісність і життєздатність клітин після їх розморожування. Показник виживаємості клітин дуже високий - понад 96%, а частота настання вагітності відповідає частоті настання вагітності при використанні свіжих.

Процедуру кріоконсервації ооцитів рекомендовано проводити у наступних випадках:

 • Жінка 30-35 років і більш раннього віку, яка не планує найближчим часом ставати матір'ю з-за особистих причин (надмірна зайнятість, відсутність партнера або відповідного донора).
 • Проблема збереження фертильності яйцеклітин (здатності до запліднення) при наявності у близьких родичок випадків ранньої менопаузи.
 • У складі комплексних процедур при проведенні екстракорпорального запліднення (ЕКО). Наприклад, частину яйцеклітин пацієнти захочуть запліднити, а частину - заморозити і зберігати.
 • Гінекологічні та онкологічні захворювання, що вимагають негайного лікування з подальшим можливим порушенням репродуктивних функцій організму (хіміотерапія, радіотерапія, видалення яєчників тощо).

В останньому випадку можливість заморозки здорових яйцеклітин дає пацієнтці впевненість у тому, що після завершення лікування вона зможе спокійно повернутися до планування вагітності.

Програма складається з 2 етапів:

 • на першому етапі проводяться консультування та обстеження пацієнтки, визначається відсутність протипоказань до проведення допоміжних репродуктивних технологій (як таких протипоказань саме до вітрифікації ооцитів не існує). На першому етапі проводиться стимуляція овуляції, пункція фолікулів (оцінка якості отриманих ооцитів, їх очищення), вітрифікація (заморожування) отриманих ооцитів та їх зберігання.
 • другий етап настає, коли пацієнтка готова до використання раніше кріоконсервованих ооцитів і включає: підготовку пацієнтки до перенесення ембріонів в натуральному циклі або з застосуванням гормональної терапії (розморожування яйцеклітин, запліднення, культивування і перенос ембріонів в порожнину матки).

Згідно багатоцентрових досліджень, проведених в Європі – з фінансової точки зору відтерміноване материнство є найбільш вигідним, у порівнянні з витратами на програми ЕКЗ зі свіжими яйцеклітинами в старшому репродуктивному віці або ЕКЗ з донорськими ооцитами.

Таким чином, своєрідна «страховка» у вигляді збереження власних яйцеклітин має ряд позитивних аспектів:

 1. Вітрифікуючи ооцити, пацієнтка забезпечує собі надійний, ефективний і безпечний варіант збереження репродуктивного потенціалу на майбутнє.
 2. Звільняється від психо-емоційного пресингу необхідності терміново реалізувати свої материнські плани і має можливість планувати своє життя, як кар'єрному, так і сімейному плані.
 3. Максимально вигідно використовує і вкладає кошти.
 4. Може планувати лікування без врахування загрози втрати здатності до материнства.
Заморожені яйцеклітини можуть зберігатися в кріобанку необмежено довго, на сьогоднішній день достовірно відомо про успішний результаті вагітності, що настала після 16 років зберігання в замороженому вигляді.

Головне – обрати клініку з власними кріобанком та лабораторією, успішною історією проведення соціального фрізингу та подальшого запліднення, доведеними результатами використання допоміжних репродуктивних технологій і - з фахівцями, які проводять усі маніпуляції у відповідності до європейських протоколів та мають необхідний досвід та кваліфікацію.  

 

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com