Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

intro3

Завагітніти по науці

Для багатьох пар зачати дитину не складе особливих труднощів. Проте деякі пари, зіткнувшись із проблемами, думають про найгірший варіант. Не поспішайте бити на сполох. Для початку варто допомогти своєму організму та поспостерігати за своїм тілом протягом менструального циклу, фіксуючи:

  • дату початку менструального циклу (перший день місячних),
  • дату статевого акту,
  • стан Вашого шийкового слизу,
  • зміни Вашої базальної температури тіла.

Тобто, визначити дні найбільшої фертильності у жінки.

При використанні календарного методу варто відрахувати 14 днів із тривалості Вашого циклу. Це число є приблизною датою овуляції та моменту, коли запліднення є найбільш вірогідним. При цьому від раховувати дні потрібно з першого дня менструації.

По стану шийкового слизу та його положенню також можна визначити день овуляції. Шийковий слиз жінки має багато властивостей, однією із яких є запобігання та, разом з тим, допомога сперматозоїдам потрапити в матку. Так, коли Ви наближаєтесь до оволюції, слиз густий та його дуже мало, це і запобігає проникненню сперми. У день овуляції слиз стає тонким, тягучим та прозорим, що оберігає сперматозоїди та допомагає їм досягнути цілі.

Для середнього циклу, що триває 28 днів, зміни шийкового слизу виглядають приблизно наступним чином:

  • 1-6 день – менструація,
  • 6-9 день – слизу дуже мало, піхва майже суха,
  • 10-12 день – слиз липкий та густий,
  • 13-15 день – слиз тонкий, тягучий, прозорий – найбільш фертильні дні,
  • 16-18 день – слиз липкий та густий,
  • 22-28 день – піхва майже суха.

Загалом, варто перевіряти та фіксувати стан слизу щоранку, коли Ви йдете до ванної.

Що стосується положення слизу, то під час овуляції слиз досягає кількох сантиметрів вище, ніж вхід у піхву.

Вимірювання базальної температури тіла (БТТ) є одним із перевірених способів визначення фертильних днів. Він полягає в наступному. До овуляції БТТ жінки складає приблизно 36,1-36,40 С, у той час як під час овуляції, за рахунок викиду гормону прогестерону, БТТ підвищується на 0,1-0,20 С та залишається підвищеною до початку наступного циклу. Найцікавіше те що, якщо Ви завагітнієте, то БТТ залишиться підвищеною і далі.

Важливо знати, що відслідковування графіку БТТ необхідно для того, аби розрахувати дні підвищеної фертильності заздалегідь. Адже БТТ підвищується одразу після овуляції і якщо просто очікувати підвищення температури, то можна пропустити шанс завагітніти.

Якщо ж, не дивлячись ні на що, Ви не можете завагітніти протягом шести місяців, потрібно обов’язково звернутись до гінеколога. Висококваліфіковані фахівці медичного центру «Інтерсоно» мають значний досвід та знання у галузі жіночого здоров’я та зроблять все для того, щоб Ви відчули радість материнства. Записатись на прийом можна за телефоном (032) 295-55-55.

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com