Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

intro3

Жити в злагоді з собою або психологічне здоров’я людей

Дуже часто ми бачимо людей, які відрізняються завидним фізичним здоров’ям, але в яких «немає злагоди з собою». Це виражається або у залежності від чого-небудь чи кого-небудь, або у надмірній вразливості або почутті провини, тощо. На таких прикладах ми чітко можемо побачити, що психологічний стан людини є такою ж ключовою умовою для щасливого життя як здорове фізичне тіло та успішна соціальна адаптація.

Психологічне здоров’я визначається особистими якостями людини, які допомагають їй знайти свій шлях у житті та гармонізувати потреби окремо взятої особистості та суспільства в цілому. Також воно визначається здатністю жити у мирі та гармонії з собою, оцінювати себе об’єктивно та адекватно – без самознищення та без надмірно високої думки про себе.

Перш за все необхідно сказати, що не варто плекати ілюзій щодо абсолютно здорової психіки. Людина влаштована так, що вирішуючи одну задачу, вона стикається з наступною, і так далі. Але однозначно варто прагнути розбирати свої проблемні ситуації, адже таким чином ви можете кардинально змінити своє життя на краще.

Які ж ознаки психологічного здоров’я? За визначенням експертів, психологічно здорова особистість виглядає так:

  • Реально оцінює те, що відбувається навколо. Людина чітко знає свої цілі та задачі і досягає їх, віддаючи всю увагу тому, що відбувається, а не фантазуючи «що було б, якби…». Іншими словами, людина активно бере участь у життєвих ситуаціях, які стосуються її особисто.
  • Сприймає людей та життєві ситуації такими, якими вони є насправді, без перебільшень та прикрас. Це не легко, адже багато людей прагнуть до того, щоб інші бачили в них тільки хороше і при цьому помічали б лише свої власні дурниці. Погодьтеся, така комунікація вже стає проблемою.
  • Поводить себе спонтанно. Але спонтанність ця полягає не в тому, щоб робити завжди те, що від тебе не очікують, а в тому, щоб робити те, що дійсно хочеться зробити в цей момент. При цьому поведінка людини не завжди може відповідати загальноприйнятим нормам. Наприклад, всі ви знаєте, що інколи не хочеться посміхатися при зустрічі зі своїми знайомими, але правила пристойності диктують нам зворотне, і людина посміхається, пригнічуючи власні бажання. (Тут ми говоримо про людей зі здоровою психікою, які розуміють, що деякі бажання, наприклад вбивство, не є нормальним).
  • Не звинувачує себе й інших в помилках або попаданні у неприємні ситуації, а просто робить відповідні висновки та коригує свою поведінку на майбутнє. По суті, це прийняття людиною відповідальності за все, що відбувається в її житті.
  • Не боїться самотності. Адже вона так необхідна для корисних усвідомлень.
  • Є незалежною та самостійно приймає рішення стосовно себе. Інакше кажучи, вона внутрішньо вільна та не потребує схвалення своїх вчинків, підтримки при прийнятті рішень і т.д.

Від чого ж залежить психологічне здоров’я? Важливо сказати про те, що основа психологічних навичок людини формується в дитинстві під впливом батьків. Однак одразу акцентуємо увагу на те, що виховання, яке дане батьками, засуджувати та критикувати ми не будемо і вам не радимо. Просто немає сенсу шкодувати про те, що вже пройшло. Найголовніше усвідомити, що ми самі відповідальні за те, що відбувається з нами зараз і буде відбуватися завтра.

Необхідно прийняти, що в кожний момент часу, в будь-якому віці можна змінити своє життя, якщо зрозуміти, у чому полягає суть задачі (проблеми людини) та докласти достатню кількість зусиль для її вирішення. Це не просто, але можливо. При чому, чим більше людина відточувала свою звичну поведінку, тим складніше щось змінити. Тому, для початку, все ж варто звернутися до фахівця. Адже зараз з’явилось стільки нових методів та інструментів психології, які спрямовані на максимально безболісну роботу над собою.

І пам’ятайте, тільки зрозумівши та прийнявши себе такою, яка ви є, можна досягти усіх своїх високих життєвих цілей! Тому турбота про свій психологічний стан є життєво важливим правилом для людини. Звертайтеся до професійних психологів медичного центру «Інтерсоно» та змінюйте життя на краще!

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com