Медичний Центр «Інтерсоно» - абсолютна якість жіночого здоров’я!

0 800 305 911 безкоштовні дзвінки з телефонів усіх операторів України

intro3

Зміни жіночого організму після 40

Зміни жіночого організму після 40
«Вік для жінки не головне: можна бути чудовою в 20 років, дивовижною в 40, та залишатись неповторною до кінця життя!» - слова неперевершеної Коко Шанель, вислови якої по сьогоднішній день живуть по за часом і не втрачають своєї актуальності. В кожному періоді свого життя жінка проходить зміни власного організму, адаптується до них і вчиться їх приймати. І навіть в сорок років доводиться осягати себе заново. Саме в цей період можуть виникати неприємні симптоми, такі як:
 • часті головні болі;
 • безсоння;
 • підвищення потовиділення;
 • зниження працездатності;
 • швидка втомлюваність;
 • депресії.

Всі ці симптоми об’єднані однією назвою – клімакс. Саме до нього має адаптуватись жінка в проміжок від 40 до 50 років. І хоча здавалося б, що може бути приємного і чудового в таких змінах організму, слід пам’ятати, що клімакс не є хворобою, а абсолютно природнім процесом, який можна регулювати і зробити максимально комфортним для перенесення. Кожна жінка є унікальною, тому і клімактеричний період в кожної проходить по різному: дехто відчуває себе чудово і отримує задоволення від припинення місячних, а дехто навпаки може потерпати від регулярних «приливів» та головного болю, розсіяної уваги та швидкої втомлюваності. Близько 15% жінок відчувають в цей період сильне емоційне навантаження і можуть потребувати відпочинку від роботи та домашніх обов’язків. Як правило, ці жінки переживають так званий «патологічний клімакс»: тіло кидає в жар до двадцяти разів за добу, відбуваються різкі перепади настрою, а в поодиноких випадках можлива поява довготривалих маткових кровотеч. Але є і позитивна статистика: в кожної 15ої жінки клімакс перетікає без жодних симптомів і не накладає негативних моментів на соціальне життя. Та в будь-якому випадку, щоб не гадати, які зміни принесе процес клімаксу саме Вам, необхідно володіти базовою інформацією про нього.

Отже, виділяють три основні стадії розвитку клімаксу:

 • Пременопауза – місячні стають не регулярними. В цей період в організмі жінки проходять перші гормональні зміни: естрогенів (гормон, який вготує матку до запліднення) ще достатньо, а гестагена (гормон, що відповідає за менструацію) вже недостатньо.
 • Менопауза – місячні остаточно зникають і не відновлюються. На цьому етапі рівень гормонів в жіночому організмів фактично сягає нуля.
 • Постменопауза – період життя протягом трьох і більше років з моменту завершення останньої менструації.

Існують умовні медичні критерії, які визначають норми настання клімаксу:

 • в період з 44 до 52 років – норма;
 • місячні зникають до 40 років – передчасний клімакс;
 • в період з 40 до 43 років – ранній;
 • після 52 років – пізній.

Багато хто помилково вважає, що після настання менопаузи зникає необхідність у відвідуванні гінеколога. Але саме в цей період, на п’ятому десятиріччі життя, жіночий організм є найбільш уразливим до різного роду захворювань. Регулярне відвідування лікаря-гінеколога та своєчасна діагностика стану організму в період клімактеричних змін допоможуть жінці увійти в нову фазу свого життя з прекрасним самопочуттям та хорошим настроєм! Це зовсім не означає, що жінка стане постійною пацієнткою гінекологічного відділення лікарні, а навпаки – збереже свою фізичну форму, розумову активність та природню красу. Тому не варто нехтувати досягненнями сьогоднішньої медицини віддаючи себе на поталу віковим гормональним перестановкам.

Ви завжди можете отримати найактуальнішу інформацію щодо стану власного здоров’я та вичерпні консультації з будь-яких питань, а також дбайливий догляд медичного персоналу в будь-який період свого життя в Медичному центрі «Інтерсоно».

search

Developed in conjunction with Ext-Joom.com

facebook-widget

Developed in conjunction with Ext-Joom.com